Україна нарешті отримала мовного омбудсмена

17:22 08.07.2020

Кабінет міністрів України у середу, 8 липня, затвердив кандидатуру Тараса Креміня на посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Україна нарешті отримала мовного омбудсмена
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури.

Зазначається, що кандидатуру Креміня подала на розгляд уряду уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людина Денисова ще у вересні 2019 року.

Однак пізніше з подачі Міністерства культури, молоді та спорту Кабмін затвердив на цій посаді Тетяну Монахову. Вже в квітні 2020 року Монахова подала у відставку, заявивши, що за півроку її перебування на посаді так і не було створено Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови, що унеможливлює її роботу.

25 червня уряд прийняв постанову про створення Секретаріату як юридичної особи публічного права, таким чином уможлививши його фінансування.

Окрім Кременя, на посаду мовного омбудсмена претендувало ще двоє кандидатів: Світлана Бронікова і Святослав Літинський.

Раніше у коментарі DW Тарас Кремінь розповів, що найпершим завданням на новій посаді він бачить “підготовку і затвердження Кабінетом міністрів державної програми опанування державної мови”.

Така програма, за його словами, має включати, зокрема, “якнайшвидше відкриття курсів з безкоштовного вивчення української мови, взаємодію з органами місцевої влади та самоврядування (…) та з інституціями, які відповідають за освіту, науку, культуру”.

Звичайно, у цій програмі мають бути відбиті тісна реалізація і виконання мовних квот як на телебаченні і на радіо”, – впевнений Кремінь.

Він також висловився за те, щоб в Україні з’являвся “якісний культурний контент”.

Це неможливо без збільшення фінансування театральних колективів та естрадних виконавців, збільшення видатків та книговидання та книгорозповсюдження”, – наголосив Кремінь.

Довідково. Тарас Кремінь народився в 1978 році, є викладачем української мови та літератури, а також англійської мови та зарубіжної літератури. Має вчену ступінь кандидата філологічних наук. Був депутатом Миколаївської облради, працював у профільній комісії з питань освіти і науки. В 2014 році очолив Миколаївську облраду. З 2014 по 2019 — народний депутат України, очолював підкомітет із питань середньої і загальної освіти. Син українського поета, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня і один із співавторів закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. 

Великий Київ у Google News

підписатися