Україна і світ сьогодні вшановують жертв геноциду кримськотатарського народу

Автор: Галина Ворона
13:57 18.05

18 травня Україна і світ вшановують пам’ять жертв депортації і геноциду кримськотатарського народу. Цього дня у 1944 році, під час Другої світової війни, розпочалась депортація кримських татар з півострова Крим.

Україна і світ сьогодні вшановують жертв геноциду кримськотатарського народу

Кримських татар силою загнали до глухих товарних вагонів і вивезли з рідної землі до Сибіру та Середньої Азії. Тисячі дітей і літніх людей загинули під час цієї депортації. Іншим довелося боротися за виживання в так званих “спецпоселеннях”.

Лише за офіційними даними радянської влади, були депортовані понад 183 тисяч кримських татар, за татарським джерелами – понад 228 тисяч, з яких половина не витримала тяготи депортації.

Президент України Володимир Зеленський нагадав про злочини кремля в цей скорботний день.

1944-го року, виселяючи кримських татар з їхньої землі, тодішні кати народу були впевнені, що ніхто із переселених не повернеться додому, в Крим. Зараз, намагаючись окупувати Україну і зруйнувати наше життя, теперішні кати народу також були впевнені, що у них все вийде і що ми нібито не витримаємо. А ми витримали. І боремось, щоб повернутись в кожний куточок нашого дому. І повертаємось. Вічна пам’ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу!” – сказав він.

Провів паралелі із сьогоденням і п’ятий президент України Петро Порошенко.

Гірко усвідомити, що сьогодні це відбувається знову. Сотні тисяч людей російські військові проводять через фільтраційні табори, незаконно вивозять на підконтрольну росії територію. Досі переслідують активістів в Криму, зникають люди.

Події 18 травня 1944 року, як події лютого 2014 та 2022 років об’єднує один організатор – кремль, москва. Яку б подобу він не мав: чи то сталін, чи то путін, для нас це – один чорт”, – зауважив він.

Петро Порошенко висловив впевненість, що покарання за незаконні дії проти суверенітету та територіальної цілісності України, арешти, утиски свідомих українців і кримських татар, постійні обшуки, залякування, фізичний та психологічний тиск над невинними людьми, безслідне їх зникнення є неминучим для росії, як Страшний суд перед Богом. А Україна переможе! Переможе та відродиться.

Читайте також: Страти й тортури: міжнародні правозахисники зафіксували численні звірства окупантів на Київщині

Нагадаємо, парламенти України, Канади, Естонії й Латвії визнали геноцидом звірства рф в нашій країні.

Великий Київ у Google News

підписатися