Про це заявила лікар-вірусолог Алла Мироненко в ефірі “Україна 24“.
Можна буде визначити пік, коли епідемія закінчиться, тобто ретроспективно. В умовах карантину може гострого піку і не бути, але в карантині вічно не можна жити. Нам доведеться ще два роки жити в місцях загального користування в масках, їздити в масках і думати про своїх руки, поки у нас не буде прошарку з імунітетом. Це не означає, що не можна запускати метро, але потрібно, щоб стежили за дотриманням заходів безпеки”, – розповіла лікар.
Мироненко зазначила, що Україна – єдина країна, яка закрила метро. Також вона висловилася з приводу відкриття навчальних закладів та дитсадків.
Подивимося, що роблять на Заході. У Данії дві-три тижні діти ходять в сади, в Швеції – два тижні. Треба подивитися, що буде у них. Зараз ризик, якщо ми випустимо студентів, школярів. Тим більше, що вже травень, нехай закінчують дистанційно. З точки зору епідеміології, я б дітей, які не виводила”, – додала вона.
Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що план виходу з карантину в країні буде переглянуто. В даний момент послаблення карантинних обмежень вже було прискорено. Також, 22 травня планують прийняти рішення по роботі дитячих садків.
Читайте також: Як працюватимуть літні майданчики кафе у Києві
Нагадаємо, з 12 травня Київ запроваджує перший етап послаблень протиепідемічних обмежень – вже опубліковано документ. В той же час, послаблення не поширюються на ТРЦ, спортивні комплекси, кінотеатри та ще низку закладів. Що ще не працюватиме в Києві з 12 травня читайте тут.
Після вихідних, з вівторка в Києві відкриють салони краси, літні майданчики кафе, непродовольчі товари та ще низку закладів. 7 бізнесів, яким дозволено працювати в Києві – за посиланням.