Україна цього тижня буде однією з найспекотніших країн в Європі

Автор: Галина Ворона
14:50 01.07

Україна цього тижня буде однією з найспекотніших країн в Європі. Температурні показники нашї країни можна буде порівняти із Середземноморськими.

Україна цього тижня буде однією з найспекотніших країн в Європі

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

Як зазначається, українська спека сягатиме тих же значень, що в Італії та Греції, тобто 30-34 градуси, а у південній частині, центральних та східних областях відмічатиметься сильна спека аж до 37 градусів.

Проте, Україна в даний період не є найспекотнішою – в Іспанії очікується +40°. 

Але спека в Іспанію прийшла із Сахари, а от в Україну розпечене повітря надходить з іншого сухого гарячого регіону – з Аравії. Саме аравійське повітря завжди приносить найспекотнішу погоду в наш регіон.

Поширюючись з південного сходу, воно накриває майже всю країну, трішки не дотягуючись до наших західних кордонів, та не поширюючись далі – у західну та північну Європу. Тому західний регіон України має дещо нижчі температури – до 30°.

Саме таким процесом обумовлена затяжна хвиля спеки в Україні, що триватиме ще і цього тижня, щодня фіксуються температури вищі за норму.

В Укргідрометцентрі зазначають, що чим довше утримується хвиля спеки – тим менше охолоджуються поверхні забудов, бетон та асфальт протягом ночі, тому з кожним днем комфортність сприйняття температур, що по-суті не змінюються, погіршується, особливо в умовах міста.

А в регіонах, де прогнозуватимуться короткочасні дощі, спека поєднуватиметься із вологою, створюючи ефект парнику і задухи.

Метеорологи наголошують, що у ці дні важливо не перегріватись, уникати прямих сонячних променів та охолоджуватись, п’ючи достатню кількість води.

Читайте також:  На стовпчику термометра +35: 5 способів перемогти спеку вдома та в офісі

Нагадаємо, киян просять не залишати домашніх улюбленців в автівках у спеку та залишати їм воду.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин