У зоні відчуження знову очікується коливання радіаційного фону – причина

14:10 07.12.2020

Нещодавно мешканці столиці не на жарт перехвилювались через коливання радіаційного фону у зоні відчуження, які були зафіксовані датчиками. Згодом стало відомо, що вони виникли через проведення щорічної планової метрологічної повірки автоматизованої системи контролю радіаційного стану. Щоб знову не виникло паніки, киян попереджають, що така перевірка буде і в грудні. 

У зоні відчуження знову очікується коливання радіаційного фону – причина
оренда квартири Київ

Про це повідомляє Держагентство  з управління зоною відчуження.

Зазначається, що повірка датчиків буде продовжуватися з 7 до 11 грудня у зоні відчуження і спричинить короткочасні підвищення індикації радіаційного фону лише датчиків, які будуть перевірятися.

Це буде зафіксовано автоматизованою системою контролю радіаційного стану та показано відповідно на інтернет-мапі. Тож людей просять не хвилюватися, якщо на мапі з’являться показники перевищення радіаційного фону.

Нагадаємо, сервіс Saveecobot, що агрегує інформацію про якість повітря і про радіаційний фон на території України, зафіксував біля Чорнобиля значні стрибки радіаційного забруднення. Як згодом виявилось, показники датчиків “скакнули” через перевірку. У Держагентстві пообіцяли заздалегідь розміщувати графіки проведення робіт, які можуть викликати штучне підвищення радіаційного фону.

Великий Київ у Google News

підписатися