Радіаційний фон у зоні відчуження “зріс” через перевірку самого себе

10:50 26.11.2020

У Чорнобильській зоні відчуження було зафіксоване значне перевищення допустимих рівнів потужності еквівалентної дози. Як виявилось, показники датчиків “скакнули” через перевірку, що опромінювала пристрої потужним джерелом радіації.

Радіаційний фон у зоні відчуження “зріс” через перевірку самого себе
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження на сторінці у Facebook.

Коливання радіаційного фону, які були зафіксовані датчиками, виникли через проведення щорічної планової метрологічної повірки автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС).

АСКРС виконує цілодобовий збір, обробку інформації про радіаційний стан на території зони відчуження, аби своєчасно виявити перевищення встановлених контрольних рівнів.

Спостереження за постами виміру ведеться цілодобово 1 раз на годину, а у випадку перевищення контрольного рівня система автоматично переходить в аварійний режим,  інформація з датчиків передається 1 раз у 2-5 хвилини.

Так от, спеціалісти з Київоблстандартметрології навідались до зони відчуження з перевіркою цих самих датчиків біля основних об’єктів “ближньої зони”.

Відповідно до методики метрологічної повірки зазначені датчики опромінювалися стандартним джерелом високої потужності. Проведення цих робіт призвело до підвищення ПЕД (потужності еквівалентної дози – прим. ред.) на 1,5-2 години”, – пояснюється у повідомленні.

Починаючи з 19.11.2020 усі зазначені датчики виміру  працюють у звичайному режимі.

Наразі ніяких надзвичайних ситуацій у зоні відчуження не відбувається, а радіаційний фон знаходиться в межах звичайних для зони відчуження рівнів.

У Держагенстві запевнили, що повірка датчиків буде продовжуватися з 7 до 11 грудня у зоні відчуження і спричинить короткочасні підвищення індикації радіаційного фону лише датчиках, які будуть перевірятися. Це буде зафіксовано автоматизованою системою контролю радіаційного стану та показано відповідно на інтернет-мапі.

А тим часом у ЧАЕС випробують корейські технології дезактивації радіації. У разі позитивних результатів випробування Чорнобильська АЕС отримає додаткову технологію дезактивації з правом використання виключно на промисловому майданчику станції.

Читайте також: Киянин влаштував сафарі в зоні ЧАЕС і вбив лося

Великий Київ у Google News

підписатися