У яких випадках медзаклади можуть надавати послуги за оплату

Автор: Галина Ворона
05:06 06.07

Уряд визначив, які послуги можуть надаватись в державних та комунальних медзакладах за оплату, зокрема йдеться про ті, які не покриваються програмою медичних гарантій.

У яких випадках медзаклади можуть надавати послуги за оплату

Як повідомляє МОЗ, відповідна постанова “Деякі питання надання послуг з медичного обслуговування населення за плату від юридичних і фізичних осіб” була прийнята 5 липня засіданні Кабінету Міністрів України, але набуде чинності з 1 січня 2025 року.

Рішення про платні медичні послуги у МОЗі називають необхідним кроком, спрямованим на збільшення прозорості медичної системи, а також систематизацію та унормування фінансових надходжень українських медзакладів.

У міністерстві очікують, що це сприятиме скороченню неформальних платежів та зменшенню випадків корупційних порушень, оскільки кожен пацієнт буде чітко знати, що покривається і що не покривається програмою медгарантій.

Вартість платних послуг буде сплачуватись на офіційний рахунок лікарні за чітко визначеним тарифом. Оплати за “КТ з контрастом”, які нібито не покриваються державою, та інші способи шахрайського вимагання коштів з пацієнтів, мають лишитися у минулому. Медичні заклади мають достатньо часу, щоб сформувати переліки та належним чином проінформувати пацієнтів”, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У яких випадках пацієнти або інші фізичні та юридичні особи повністю оплачуватимуть медичні послуги:

  • звернення пацієнта без направлення лікаря, крім випадків, коли направлення не вимагається відповідно до законодавства;
  • надання медпослуг закладами охорони здоров’я за договорами з юридичними особами;
  • надання медпослуг у закладах охорони здоровʼя сектору безпеки і оборони та Державного управління справами пацієнтам, які не належать до прикріпленого контингенту;
  • надання медпослуг, які не покриваються за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

Таким чином, прийнята постанова дозволить чітко визначити, які медичні послуги покриваються за програмою медичних гарантій, а які — ні.

Також постанова визначає випадки, за яких пацієнти здійснюватимуть оплату лише за додаткові послуги, сама ж вартість медичної послуги покриватиметься коштом програми медичних гарантій.

Ідеться про:

  • надання медпослуг за місцем проживання (вдома) чи перебування пацієнта за умови, якщо це є побажанням пацієнта, а не обумовлено його медичним станом;
  • можливість самостійно обрати лікуючого лікаря при отриманні спеціалізованої медичної допомоги в плановому порядку в стаціонарних умовах;
  • перебування в палаті із підвищеним рівнем комфорту та сервісу за запитом пацієнта.

Крім цього, усі заклади охорони здоров’я державної та комунальної форми власності мають оприлюднити на своїх офіційних сайтах та розмістити на інформаційних стендах у приміщеннях лікарень повну інформацію з переліком платних медичних послуг із зазначенням їх вартості, а також повний перелік безоплатних медичних послуг, що надаються в межах програми державних гарантій обслуговування населення.

Надання платних медичних послуг має обов’язково оформлятися відповідними підтвердними документами та вноситися до електронної системи охорони здоров’я із зазначенням джерела оплати, а розрахунок здійснюється виключно в безготівковій формі. Заклади охорони здоров’я зможуть самостійно визначати вартість платних медичних послуг.

Ті медзаклади, що діють в формі установи, матимуть змогу здійснювати додаткову господарську діяльність, відповідно до їх статутів, самостійно встановлюючи плату за неї.

Читайте також: Київські лікарі першими в Україні вилікували лімфому за Стенфордською технологією 

Нагадаємо, французькі хірурги разом зі спеціалістами “Охматдиту” тиждень рятували маленьких пацієнтів.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин