Київські лікарі першими в Україні вилікували лімфому за Стенфордською технологією

Автор: Галина Ворона
15:44 05.07

Лікарі столичного “Охматдиту” вперше в Україні застосували Стенфордську технологію лікування лімфоми для порятунку дорослого пацієнта.

Київські лікарі першими в Україні вилікували лімфому за Стенфордською технологією

Історію порятунку розповіли на Facebook-сторінці лікарні.

39-річний Віталій бореться з лімфомою Ходжкіна з 2015 року. За цей час він проходив різні курси хіміотерапії та радіотерапії, однак, на жаль, ефект був недостатнім.

Після першої ремісії у 2016-2018 роках, у нього стався рецидив. Лікування проходило в клініці Шаріте в Німеччині, Salvage хіміотерапія з Ауто-ТКМ, але й це допомогло не надовго, на жаль. На початку 2023 року був зафіксований другий рецидив, і пацієнт звернувся до “Охматдиту”.

Спеціалісти дитячої лікарні, ознайомившись з останніми сучасними науковими дослідженнями в Стенфорді, застосували тотальне лімфоїдне опромінювання, яке допомогло пацієнту підготуватися до подальшої пересадки кісткового мозку.

Із останніх сучасних наукових досліджень ми дізналися про нову технологію лікування рецидивуючих/рефрактерних форм лімфом з довгостроковою виживаністю 60%, розроблену в Стенфорді. За допомоги та підтримки Nataliya Kovalchuk та її колег зі Стенфорду і разом із нашими радіологами ми вивчили це питання та впровадили технологію в нашій лікарні. Пацієнту допомогли, і після трансплантації на 100 добу у нього зберігається комплексна ремісія”, – розповідає завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит” Олександр Лисиця.

Специфіка цієї методики полягає в опроміненні лише лімфатичних вузлів. У випадку Віталія – це було опромінення лімфатичних вузлів та селезінки.

За словами лікарів, це дає мінімальний токсичний ефект та завдає меншої шкоди іншим органам. Загалом Віталій пройшов 10 процедур тотально лімфоїдного опромінювання.

Після цього на пацієнта чекала трансплантація кісткового мозку. Донором для Віталія стала рідна сестра, яка була сумісна з ним.

Зараз Віталій вже завершив своє лікування в Охматдиті і знаходиться вдома разом з дружиною. У чоловіка попереду ще довгий етап відновлення, але найголовніше, що зараз він знаходиться в ремісії.

Читайте також: В Амосова провели унікальну операцію військовому, ймовірно, це перший випадок у світі

Нагадаємо, французькі хірурги разом зі спеціалістами “Охматдиту” тиждень рятували маленьких пацієнтів.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин