У воді з Дніпра знайшли небезпечні пестициди та ліки від коронавірусу

Автор: Тетяна Сененко
15:02 25.02.2021

 Скринінг забруднення річки Дніпро показав наявність у воді слідів ліків, що використовуються під час лікування COVID-19. У воді було виявлено 19 специфічних забрудників.

У воді з Дніпра знайшли небезпечні пестициди та ліки від коронавірусу

 Про це під час презентації дослідження якості води повідомив директор Інституту навколишнього середовища Ярослав Слободнік.

“Що ми бачили в пробах? Що стосується металів, ми дивилися на 8. З цього всього, висновок був наступний: можна було ближче подивитись на цинк і мідь і включити їх до списку специфічних забрудників басейну річки Дніпро, тому що вони у багатьох місцях перевищували порогові концентрації токсичності. На щастя для України, ртуть ми знайшли лише в одній пробі. Ми боялись, що в наших пробах буде дуже багато діоксину, але це не так. Ми знайшли в рибах “Brominated diphenylethers” (бромовані дифенілові ефіри – речовини, які використовуються для різних цілей, зокрема і при виготовленні будівельних матеріалів – ред.), це є і в нашій крові. Ми знайшли 161 забрудник. Деякі точки набору проб є більш забрудненими ніж інші. Дуже багато концентрації деяких пестицидів. Коли помирає флора/фауна, можна встановити поріг токсичності для тербутилазину і тут дуже великі концентрації. Ліки, які використовуються проти ковіду, було знайдено більше ніж 50 відсотках проб”, – повідомив Слободнік.

Із 19-ти специфічних збудників, які були виявлені у Дніпрі: 9 – пестициди, 9 – фармацевтичні і один Galaxolidone (засоби особистого догляду – ред.).

“Скринінговий моніторинг річкового басейну Дніпра” був організований в рамках Проекту Європейського Союзу Водна Ініціатива Плюс для країн Східного Партнерства (EUWI+ 4 EaP), головною метою якого є аналіз проб поверхневих вод та біоти річкового басейну Дніпра щодо присутності металів та органічних забруднюючих речовин широкого діапазону.

Тим часом нагадаємо, що у Києві цього року завершили реконструкцію резервуару на Дніпровській водопровідній станції, у якому зберігають 5 тисяч кубометрів очищеної води для третини міста. Вода звідси подається через водопровідну мережу у домівки киян. Загальна вартість проекту склала 49,7 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися