У вкладників «Київміськбуду» замерзли квартири, гроші заблукали: у «Житло-Капітал» відібрали ліцензію

Автор: Оксана Тупальська
16:47 13.09.2023

Для ФК «Житло-Капітал», з рахунків якої мали надходити кошти до «Київміськбуду», призупинила ліцензію Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

У вкладників «Київміськбуду» замерзли квартири, гроші заблукали: у «Житло-Капітал» відібрали ліцензію
Світлодіодне освітлення

“Житло-Капітал” управляє фондом фінансування будівництва низки житлових комплексів, серед яких колишні об’єкти збанкрутілого найбільшого столичного гравця ринку нерухомості “Укрбуду” – української будівельної корпорації, підпорядкованої Кабінету Міністрів України.

Про ухвалене Нацкомісією рішення повідомив керівник ФК «Житло-Капітал» Дмитро Гонтар.

“Сьогодні мені повідомили, що НКЦПФР ухвалила рішення щодо призупинення ліцензії “Житло-Капітал”. Ми бачимо в цьому рішенні неправомірні дії, тому оскаржуватимемо це рішення через суд із забезпеченням позову”, – сказав він агентству “Інтерфакс-Україна”.

Наприкінці серпня 2023 року Господарський суд Києва визнав компанію «Житло-Кепітал» кредитором “Укрбуд Девелопмент”. Це мало створити можливість захистити права 3321 інвестора “Укрбуду” на квартири в новобудовах.

Добудувати необхідно 7 житлових комплексів:

  1. ЖК “Академ-парк”,
  2. “Кирилівський гай”,
  3. Lake House,
  4. “Подол-Градъ”,
  5. Solar City,
  6. Twin House,
  7. Freedom.

Комплекси доручено добудувати ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, але юридично об’єкти будівництва (житлові комплекси) перебувають на балансі “Укрбуд Девелопмент” і не були прийняті “Київміськбудом”, а добудова здійснюється на підставі договорів між цими компаніями. 

Нагадаємо, під час дії воєнного стану надійно охололи висотки, які зводив “Київміськбуд”, родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра активно зводять для себе нові квадратні метри. 

19 квітня детективи НАБУ звернулися до голови КМДА Віталія Кличка з вимогою у триденний термін надати документацію щодо співпраці з “Київміськбудом”. Згодом в “Київміськбуді” відбулися обшуки

Великий Київ у Google News

підписатися