У “Театрі на Подолі” вийшла вистава за мотивами творів Франца Кафки

Автор: Любава Лисичкіна
06:33 07.02

  Ми давно живемо у кафкіанскому світі, удаючи природність неприродних процесів. У теперішніх умовах, коли ми кожного вечора вкладаємося спати, то не маємо жодної впевненості, чи побачимо світанок наступного дня.

У “Театрі на Подолі” вийшла  вистава за мотивами творів Франца Кафки
Світлодіодне освітлення

Як ідеться, нова постановка режисера Давида Петросяна “Процес”, піднімає театральне мистецтво на інший, філософський щабель, формуючи ніби паралельну реальність, але своїми аксіологічними орієнтирами здійснює проекцію у реальний світ.

На сцені розгортається трагедія Йозефа К. (дивовижна робота Ольги Голдис), звичайної людини, у її двобої із незрозумілою та жорстокою системою. Безжальна та іронічна притча про перетворення живого у неживе. Не випадково сценічний простір складається із ніби запакованих речей, що після знищення їх власників потрапляють на таємничий склад, проте колись ці речі й були тими людьми.

“Була б людина, а стаття знайдеться”. Кафка немов передбачив страшне майбутнє – появу так званих правових держав, де нікому не відомий закон, немов Молох, вимагає нескінченних та безглуздих жертв. В такій системі вільних людей бути не може, і навіть ті, хто вважає себе вільними, лише перебувають на підготовчій стадії своїх власних процесів. Синдром вивченої безпорадності* – ось що повинна засвоїти істота, якщо бажає хоча б вижити.

Йозеф К. відчайдушно бореться за своє право на життя, але після кожного епізоду опиняється перед дверима, які й не замкнені, проте ведуть в нікуди. В якийсь момент він майже втікає, проте система все одно знищує живе і справжнє. Але процес творять люди, завжди існує шанс перетворення жертви на ката, і навпаки.  

До слова,  темна музика, що дарує яскраві емоції: концерт OTOY відбудеться у Києві.

Великий Київ у Google News

підписатися