У столиці є свої Цистерни Базиліка: що приховує столичне підземелля з кодовою назвою “Палестина”

Автор: Любава Лисичкіна
23:17 02.02

Всього в декількох сотнях метрів від центральної вулиці Києва – Хрещатику, на крутому Володимирському узвозі, стоїть старовинна будівля. Незважаючи на її малий зовнішній вигляд, вона приховує величезне підземелля.

У столиці є свої Цистерни Базиліка: що приховує столичне підземелля з кодовою назвою “Палестина”

Про це розповіли у “Прихованому Києві”. 

За розмахом, цю підземну споруду можна порівняти зі знаменитою Цистерною Базиліка у Туреччині, стверджують очевидці, і фотографії тому  – підтвердження.

Київське підземелля зведено в 1886-1887 рр. на місці колишнього готелю “Палестина” , що й обумовило подальшу назву гігантського об’єкту.

Воно будувалося як фільтр в системі водопостачання Києва. Крізь цю конструкцію могло пройти до трьох мільйонів літрів Дніпровської води на добу. В наш час Підземна “Київська Палестина” стоїть на консервації.

Офіційна назва споруди у комунальних структурах міста – Кіровський резервуар чистої води. Доступ сюди, нажаль, обмежений.

Можливо, в подальшому ця цистерна стане туристичним магнітом для сотень тисяч туристів, як у Туреччині, враховуючи її розмір та розташування в самому центрі столиці України.

Нагадаємо, в мережі показали, як виглядає легендарний замок “Річарда” на Андріївському узвозі зсередини.

 

Великий Київ у Google News

підписатися