У столиці врятували дитину, яку 12 років лікували від хронічних закрепів

Автор: Любава Лисичкіна
21:21 11.08.2022

Тонка кишка була збільшена у 10 разів від вікової норми. Ця хвороба зустрічається у 1:5000 новонароджених, хлопчики страждають значно частіше за дівчат.

У столиці врятували дитину, яку 12 років лікували від хронічних закрепів
Про випадок та порятунок повідомили в “Охматдиті”.
 
Виявилося, що у 12-річного Миколи хвороба Гіршпрунга — це вроджена вада шлунково-кишкового тракту, вона складна у діагностуванні та потребує обов’язкового хірургічного лікування. Спеціалісти Охматдиту поставили правильний діагноз лише зараз. З народження хлопчик страждав на постійні закрепи, що і є основним симптомом хвороби.
 
До НДСЛ «Охматдит» дитина потрапила вже у критичному стані. В лікарні пацієнту діагностували тотальну форму Хвороби Гіршпрунга. Дитині необхідна була термінова операція, аби врятувати життя.
 
Як зазначають медики, хвороба Гіршпрунга характеризується відсутністю нервових клітин у ділянці товстої кишки, внаслідок чого м’язи в цій ділянці напружуються і скорочуються, а просвіт кишки звужується. Кал накопичується в ділянці кишки перед звуженням, що призводить до розширення кишки. Тонка кишка дитини була збільшена в 10 разів. Ззовні живіт пацієнта дуже сильно збільшився.
Команда абдомінальних хірургів на чолі з професором Василем Притулою провела пацієнту декілька хірургічних втручань. Хлопчику наклали кінцеву тонкокишкову стому, аби кишка скоротилася, та «виключили» всю товсту кишку. Патогістологи Охматдиту за взятою під час операції множинною біопсією товстої кишки підтвердили діагноз тотальної форми хвороби Гіршпрунга. Під час другого втручання видалили всю товсту кишку (тотальна колектомія) та зняли тонкокишкову стому з формуванням складного анастомозу для відновлення прохідності кишківника.
 
Як зазначають в Охматдиті, в Україні за рік проводиться приблизно 400 подібних операцій. Майже 300 з них роблять спеціалісти Охматдиту. Важливим для проведення подібних втручань є наявність висококваліфікованих спеціалістів та технічне забезпечення відділення реанімації, куди потрапляють такі пацієнти після операції. Варто зазначити, що все лікування в Охматдиті безкоштовне.
 
Зараз Микола повернувся до звичайного життя та більше не страждає на закрепи. Дитина не відрізняється з поміж однолітків та має активне дитинство.
До слова, у столиці відбувся благодійний забіг, присвячений “Охматдиту” (ФОТО, ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися