У столиці прозвітували як протидіють ВІЛ та туберкульозу. Марина Порошенко вважає що інформаційну роботу слід посилити

Автор: Любава Лисичкіна
18:43 31.05.2021

Сьогодні пройшло засідання Київської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

У столиці прозвітували як протидіють ВІЛ та туберкульозу. Марина Порошенко вважає що інформаційну роботу слід посилити
Світлодіодне освітлення
Як відомо, під час Координаційної ради було презентовано одразу кілька звітів з виконання цільових програм.
 
Зокрема:
  • звіт щодо виконання міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 рокі у 1 кварталі 2021 року, етапи реалізації стратегії Fast-Track Cities;
  • звіт щодо виконання міської цільової програми протидії захворювання на туберкульоз на 2017-2021 роки у 1 кварталі 2021 року;
  • результати співпраці громадських організацій з Центром громадського здоров´я України щодо послуг профілактики інфікування ВІЛ та підтримки людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією.
 
«Ми повинні більше уваги приділяти інформуванню та роз´яснювальній роботі серед населення, особливо – молоді, щодо шляхів передачі й поширення ВІЛ-інфекції та туберкульозу», – наголосила голова Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики  Марина Порошенко під час Київської координаційної ради.
 
За даними Департаменту охорони здоров´я, впродовж 2020 року у столиці на ВІЛ-інфекцію обстежено 207 369 осіб. Станом на 1 січня 2021 року на обліку в медичних закладах міста перебуває 15 306 осіб з ВІЛ-інфекцією. Антиретровірусну терапію отримують 12 446 осіб. Серед найпоширеніших шляхів передачі є статевий (61%) та парентеральний (38%).
 
Протягом 2017-2020 років столиця є одним з небагатьох регіонів України, що досяг значних успіхів у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу, об‘єднавши зусилля медичної спільноти та громадських організацій в реалізації стратегії Fast-Treak Cities.
 
Протягом 2020 року протитуберкульозні заклади міста Києва працювали у звичайному режимі – надавали консультативні послуги, проводили обстеження та лікування хворих на туберкульоз. Станом на 1 січня 2021 року на обліку в протитуберкульозних закладах міста Києва перебуває 4143 особи, в тому числі 874 хворих, які отримують лікування.
 
До слова, депутат Київоблради переконаний, що площі природно-заповідного фонду Київщини необхідно постійно розширювати.
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися