У столиці почастішали випадки отруєння грибами

Автор: Марина Максенко
11:59 07.10.2023

У столиці почастішали випадки отруєння грибами. І хоча наразі кияни значно зменшили свої походи на “тихе полювання”, до лікарень із гострим отруєнням грибами продовжують звертатися пацієнти

У столиці почастішали випадки отруєння грибами
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я КМДА.

Так, за результатами минулих вихідних у токсикологічному відділенні Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги перебуває три особи. Тож зважаючи на актуальність проблеми, медики закликають киян ставитися до споживання грибів украй відповідально і нагадують: симптоми, притаманні таким отруєнням, можуть бути дуже різними.

Зокрема, найбільш отруйними є токсини мухоморів білого і смердючого, блідої поганки, сморжів і деяких інших грибів. Особлива їхня небезпека в тому, що після потрапляння до шлунку вони можуть ніяк себе не проявляти до трьох діб. Сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, нудота, запаморочення розпочнуться тоді, коли токсини вже досягнуть головного мозку. Тож і лікування через втрату часу буде більш складним.

А ось після вживання неякісних страв із сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків – нудота, блювання, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла дадуться взнаки вже впродовж години. Такі отруєння не часто бувають летальними та все одно можуть мати серйозні наслідки для здоров’я.

Галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності – результат отруйної дії червоних мухоморів тощо. Вони “б’ють” по нервовій системі, а перші симптоми з’являються за годину-дві після трапези.

Лікарі наголошують, що після будь-якого вживання грибів необхідно уважно дослуховуватися до свого організму. Відчули симптоми, подібні до тих, що описані – слід негайно звернутися до лікаря! Чим раніше буде надано медичну допомогу, тим менше шкоди завдадуть токсини.

Долікарняною допомогою може бути промивання шлунку (випити 5-6 склянок кип’яченої води та викликати блювоту), прийняття сорбентів, очисна клізма, вживання великої кількості рідини (зокрема злегка підсоленої води, яка відновить водно-сольовий баланс).

У жодному разі не пригощайте грибами дітей! На них отрута подіє потужніше, ніж на дорослого. Тим більш, що їстівні гриби – важка їжа для дитячого шлунку.

Великий Київ у Google News

підписатися