У столичному університеті створять унікальний кластер для проведення наукових досліджень: від ШІ до розпаду динейтрона

Автор: Любава Лисичкіна
15:29 07.07

Мова йде про проєкт “Вирішення сучасних проблем хімії, біомедицини, фізики та матеріалознавства з використанням центру високопродуктивних обчислень і машинного навчання”

У столичному університеті створять унікальний кластер для проведення наукових досліджень: від ШІ до розпаду динейтрона Фото: ілюстративне

Як повідомляється, цей проєкт на чолі з професором, директором Інституту високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка Ігорем Комаровим переміг у конкурсі НФДУ “Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень”.

Основна мета проєкту – створення на базі КНУ імені Тараса Шевченка потужного комп’ютерного обчислювального кластеру, доступного науковій спільноті України. На сьогодні аналогів такої дослідницької інфраструктури в Україні немає.

Це дозволить суттєво підвищити рівень наукових досліджень в галузі комп’ютерних наук, хімії, біології, фармакології та рівень викладання студентам і докторантам відповідних навчальних дисциплін.

На створеному обчислювальному кластері буде проведено наукові дослідження в галузі фізики ядра, елементарних частинок, високих енергій, хемо- та біоінформатики, штучного інтелекту та комп’ютерної лінгвістики.

Вчені-фізики університету проведуть моделювання розпаду динейтрона, напрацюють підходи до прогнозування теплофізичних властивостей структур і матеріалів.  Проєкт VIRGO.UA буде інтегровано у платформу Multi-Messenger Online Data Analysis та EOS Cloud. Хемоінформатики здійснять дослідження будови, реакційної здатності молекул, механізмів реакцій; проведуть комп’ютерне прогнозування біологічної активності хімічних сполук. Спеціалісти зі штучного інтелекту побудують великі нейронні лінгвістичні моделі та адаптують їх до різних мов, дослідять великі нейронні моделі нелінгвістичного спрямування.

Довгострокова мета проєкту – надання науковим та освітнім установам доступу до кластера для консолідації наукової спільноти в комп’ютерних галузях та започаткування міждисциплінарних досліджень.

Відомо, Ювеліри створили унікальну підвіску «Скіфське золото», яка допоможе зібрати кошти на РЕБи для ЗСУ.

Великий Київ у Google News

підписатися