Ювеліри створили унікальну підвіску «Скіфське золото», яка допоможе зібрати кошти на РЕБи для ЗСУ

Автор: Любава Лисичкіна
20:36 28.06

Вважали, що олень уособлює земну складову життя, а птах — небесну. Золото мало особливе значення для скіфів, ним оздоблювали побутові та ритуальні предмети, зброю воїнів та збрую коней.

Ювеліри створили унікальну підвіску «Скіфське золото», яка допоможе зібрати кошти на РЕБи для ЗСУ

Про це повідомляє пресслужба МКІП.

Благодійна мета

  • Прикраса створена у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики та Скарбницею Національного музею історії України.
  • Ціль збору — забезпечити наших бійців доступом до сучасного радіоелектронного захисту. РЕБ допомагає захистити наших героїв та зменшити кількість поранених. 100% прибутку від продажів буде спрямовано на закупівлю РЕБів для бригади НГУ «АЗОВ» фондом BGV із загальною метою збору 1 000 000 грн.

Олениця і гриф

GUNIA Project представляє прикрасу «Скіфське золото» — дизайн з фігурами олениці та грифа, натхнений культурними артефактами кочового народу. Благодійний дроп відзначає повернення понад півтисячі музейних цінностей до України, після їх десятирічного перебування у Нідерландах та судових процесів з окупаційною владою Криму, що претендувала на частину колекції. Нині експонати зберігатимуться в Національному музеї історії України.

Прототипом для силуету олениці GUNIA Project став один з експонатів, а саме — ручка посудини у вигляді оленя, що датується 1 ст. н.е.

Скіфи використовували фігурки тварин для декорування посуду та вірили в їхню захисну силу. Вважали, що олень уособлює земну складову життя, а птах — небесну. Золото мало особливе значення для скіфів, ним оздоблювали побутові та ритуальні предмети, зброю воїнів та збрую коней. Прикраси були пишними, і їх носили багато.

 До слова, українці задонатили понад 1 млн грн на ліки для онкохворих дітей.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин