У столичному онкоцентрі запустили в роботу два нових лінійних прискорювачі

Автор: Галина Ворона
03:39 12.01

У Київському клінічному онкологічному центрі запрацювало нове сучасне обладнання – лінійні прискорювачі ELEKTA VERSA HD.

У столичному онкоцентрі запустили в роботу два нових лінійних прискорювачі Фото: ілюстративне з відкритих джерел

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург.

Радіотерапевтичне устаткування закуплене за кошти міського бюджету. Після проведення складних дозиметричних налаштувань воно вже лікує пацієнтів у радіологічному відділенні Центру.

Таким чином в онкоцентрі замість одного прискорювача наразі працює три апарати. Це дає змогу лікувати більше пацієнтів одночасно, тож мінімізувати час очікування у черзі. А ще – значно підвищити рівень медичної допомоги онкохворим. Адже на сьогодні це обладнання є найсучаснішим у столиці серед подібного“, – зазначила Валентина Гінзбург.

Апарати оснащені багатопелюстковими коліматорами, які дають змогу створювати поля опромінення різних розмірів і конфігурацій та істотно зменшити обсяги опромінення.

На нових прискорювачах застосовують складні методики. Зокрема такі, що надають можливість лікарям змінювати дозу опромінення в кожному конкретному полі, проводити опромінювання під рентгенівським контролем для абсолютної точності, використовувати динамічне рухоме опромінювання з автоматичною зміною швидкості, потужності дози, розмірів та полів.

На ELEKTA VERSA HD є можливість проведення стереотаксичної радіохірургії для опромінення пухлин І-ІІ ст., або невеликих метастатичних уражень. А також застосування методу SBRT – радіохірургії тіла.

Використання таких складних новітніх методів не лише суттєво підвищує ефективність самої процедури, а й зводить до мінімуму виникнення променевих реакцій і ускладнень з боку здорових тканин і критичних органів, що оточують пухлину”, – пояснила директорка профільного Департаменту.

Сьогодні лікування на лінійних прискорювачах уже проходить 51 пацієнт, а ще 18 проводиться індивідуальне дозиметричне планування – це обов’язкова специфічна підготовка до процедури.

 Зважаючи, що близько 60% всіх онкохворих потребують променевої терапії, придбання містом та встановлення сучасних прискорювачів складно переоцінити. Окрім киян наш Онкоцентр приймає на лікування мешканців й інших регіонів України. Впевнена, що завдяки столичним фахівцям, озброєним сучасним обладнанням та новітніми методиками, буде врятоване не одне життя“, – наголосила Валентина Гінзбург.

Читайте також: Як правильно лікувати ГРВІ у дітей до 12 років розповів доктор медичних наук-дитячий інфекціоніст

Нагадаємо, у минулому році завдяки трансплантації кісткового мозку врятували 45 українців.

Великий Київ у Google News

підписатися