У минулому році завдяки трансплантації кісткового мозку врятували 45 українців

Автор: Любава Лисичкіна
18:24 10.01

З моменту заснування UBMDR в 2018 році, кожен крок був наповнений надією, відвагою та невгамовним прагненням рятувати життя.

У минулому році завдяки трансплантації кісткового мозку врятували 45 українців Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
 
У 2019 році в Україні було прийнято закон про трансплантацію кісткового мозку, що відкрило двері для тисячі українців отримати життєво необхідну медичну допомогу без необхідності виїзду за кордон.
 
2020 рік ознаменувався першою трансплантацією кісткового мозку від неродинного донора в країні – величезним стрибком для лікарів, пацієнтів та їхніх сімей. За рік було проведено 4 таких трансплантації, усі в НДСЛ Охматдит.
 
Наступні роки показали, що навіть пандемія та повномасштабна війна не можуть зупинити невтомний рух вперед. У 2021 році кількість трансплантацій кісткового мозку від неродинного донора зросла до 16, у 2022 – до 32, а в 2023 ми побачили 45 випадків, коли життя було врятовано завдяки трансплантації кісткового мозку.
 
“Ці цифри – не просто статистика, це реальні історії людей, які отримали другий шанс на життя. Це показник незламності українського духу, сили спільноти та важливості ініціативи кожного з нас. Давайте продовжувати цей шлях разом, рятувати життя та будувати світле майбутнє для всіх українців.
Для кожного пацієнта ми проводили пошук донора, і забезпечили доставку рятівних клітин у лікарні”, – говорять співробітники реєстру.
 
Наразі, серед клінік,  шо виконують трансплантації кісткового мозку від неродинного донора:
НДСЛ Охматдит та   Київський центр трансплантації кісткового мозку. 
 

Великий Київ у Google News

підписатися