У Софіївській Борщагівці зведуть школу вартістю у понад 400 млн грн: забудовника пов’язують зі “Слугою народа”

Автор: Любава Лисичкіна
19:29 11.06

Це найдорожча школа в Україні, яка будується за державні кошти. Значна частина фінансування буде забезпечена субвенціями з держбюджету, оскільки у Борщагівської громади немає таких коштів.

У Софіївській Борщагівці зведуть школу вартістю у понад 400 млн грн: забудовника пов’язують зі “Слугою народа” Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, 23 травня Борщагівська ОТГ під Києвом підписала договір на будівництво школи у селі Софіївська Борщагівка вартістю 421,6 млн грн.

Про проєкт школи з укриттям і стадіоном

За даними системи «Прозорро», до кінця 2026 року загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів зі спортивною спорудою та укриттям мають збудувати у селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району.

Це буде триповерхова школа на 720 учнів з актовим залом на 360 місць, їдальнею на 240 місць та стадіоном з трибунами на 300 осіб. Проєкт бур розроблений  ТОВ «А2 Проект»ще у 2021 році, а торік його скоригували, додавши укриття.  Один із співвласників компанії раніше був Олександр Астахов, депутат Фастівської райради від партії «Слуга народу». 

На 2024 рік заплановано фінансування у розмірі 120,30 млн грн. Договірна ціна є твердою.

Забудовник найдорожчої школи

Проєкт реалізуватиме компанія бориспільського бізнесмена Володимира Шалімова, яка виграла тендер без конкуренції.

Відомо, що син Шалімова, Ігор Шалімов,  очолює фракцію «Слуги народу» у Бориспільській міській раді, а штаб-квартира Київської обласної організації «Слуги народу» знаходиться в приміщенні, яке належить Ігорю Шалімову.  

Що відомо про забудовника

У сусідньому селі Чайки також будується школа компанією, пов’язаною з Шалімовими — Бориспільським комбінатом будівельних матеріалів. Кошторис цього проєкту становить 288,6 млн грн, з яких майже 100 млн грн вже освоєно.

Тим часом донька Володимира Шалімова, Ангеліна, з початком війни оселилася в Австрії, де займається кінним спортом. Вона проводить відпочинок в Дубаї та французьких Альпах і позиціонує себе як лайф-коуч.

Відомо, Київ у списку міст країни з найбільшими руйнуваннями житла – рейтинг The New York Times.

Великий Київ у Google News

підписатися