У Софії Київській презентуватимуть книжки про тисячолітній Софійський собор і Володимира Великого

Автор: Любава Лисичкіна
06:20 29.06.2023

Ці фундаментальні наукові монографії Надії Нікітенко, яка є ветераном заповідника і відомим вченим, вийшли в світ наприкінці 2022 – на початку 2023 рр. Вони є результатом багаторічного вивчення Софії Київської, яке дослідниця плідно продовжує й донині.

У Софії Київській презентуватимуть книжки про тисячолітній Софійський собор і Володимира Великого
Як повідомили у Національному заповіднику «Софія Київська», презентація двох наукових книжок відбудеться 29 червня о 16.00 в Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» (Київ, вул. Володимирська, 24).
 
У центрі обох досліджень – грандіозний цілісний комплекс архітектури, мозаїк, фресок та написів-графіті Софії Київської. На сучасному рівні проаналізовано всі наявні джерела та науковий доробок кількох поколінь дослідників собору, запропоновано нову методику його вивчення, висвітлено вагомі результати власних досліджень.
Розглянуто й осмислено унікальне архітектурне вирішення собору, колосальну кількість сюжетів довершених мозаїк і фресок. Знання про Софійський собор поповнені численними новими даними, отриманими авторкою в самому соборі, а деякі з них є справжньою сенсацією.
 
Великою кількістю фактів доведено авторський висновок про заснування собору Володимиром Великим у 1011 р. та завершення його Ярославом Мудрим у 1018 р. Це дає змогу об’єктивно сприймати весь період становлення й апогею могутньої Київської держави, який сягає часів Володимира. Це на ціле людське покоління давніше, ніж стверджується радянськими і сучасними російськими істориками.
Такий підхід руйнує їх сумнозвісний постулат про Русь як “єдину колиску трьох братніх народів” і стверджує 1000-ліття Русі-України як держави та автохтонність її народу-будівничого. Собор є прямим свідком того, що державність і культура зародилися в Києві й звідси поширилися теренами Східної Європи як цивілізаційні чинники.
 
Вихід у світ цих книжок став можливим завдяки меценатам з Меценатської фундації “ОLOS.”
 
До слова,  університет Шевченка увійшов у 46% найкращих університетів світу – рейтинг.

Великий Київ у Google News

підписатися