У Програму економічного і соціального розвитку внесено зміни. Скільки грошей куди витратять у 2022-му

Автор: Галина Ворона
12:59 09.12.2021

Київрада на сьогоднішньому засіданні внесла зміни у Програму економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки. У ній передбачено 13,1 млрд грн на будівництво, реконструкції та капітальні ремонти об’єктів міської інфраструктури у 2022 році.

У Програму економічного і соціального розвитку внесено зміни. Скільки грошей куди витратять у 2022-му

За ухвалення Програми проголосував 101 депутат Київської міської ради.

Як розповіла директорка Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник, загальні обсяги асигнувань на фінансування капітальних видатків у 2022 році становлять 13 154,7 млн грн.

При формуванні переліків об’єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту застосовувались ключові підходи відбору. Це, в першу чергу, забезпечення асигнуваннями пускових та перехідних об’єктів з високим ступенем готовності, об’єктів, які передбачається фінансувати за рахунок ДФРР, об’єкти громадського бюджету”, – пояснила вона.

Джерелами формування капітальних видатків на об’єкти будівництва, реконструкції та капітального ремонту на 2022 рік є бюджет розвитку, цільові фонди та субвенція на утримання та розвиток автомобільних доріг. Крім того, очікуються інші субвенції з Державного бюджету України.

За словами Наталії Мельник, найбільший відсоток коштів за галузевим поділом має транспорт, транспортна інфраструктура та дорожнє господарство 52,6%, що становить 6,9 млрд грн.

На будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів дорожнього фонду направлять 4,9 млрд грн.

У 2022 році продовжиться будівництво київського метрополітену. Для цього Програмою економічного і соціального розвитку міста Києва на наступний рік передбачається 824,9 млн грн.

На розбудову паркувального простору та велоінфраструктури передбачено 119,4 млн грн.

Крім того, на модернізацію та розширення мереж зовнішнього освітлення вулиць буде спрямовано 702,3 млн грн, на розвиток системи рейкового транспорту – 124 млн грн.

На модернізацію житлово-комунального господарства міста Києва у 2022 році передбачається виділення майже 3,3 млрд грн.

Ці кошти, зокрема, будуть спрямовані на реконструкцію та модернізацію житлового фону та ліфтового господарства – 1,4 млрд грн, впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках за програмою співфінансування 70х30 – 177 млн грн. На розбудову парків, скверів і зон відпочинку буде спрямовано 684,3 млн грн.

У десяти районах столиці у 2022 році за 1478 адресами будуть проведені роботи з капітального ремонту житлово-комунального господарства. Зокрема, запланований ремонт 807 житлових будинків, проведено капітальні ремонти асфальтового покриття за 498 адресами, облаштовано 79 ігрових та спортивних майданчиків та 94 інших об’єктів ЖКГ.

На будівництво, реконструкції та капітальні ремонти закладів освіти передбачено 1 млрд 642 млн грн. Ці кошти буде спрямовано, зокрема, на будівництво трьох шкіл на житлових масивах Позняки, Осокорки та Троєщині, реконструкцію шкіл на вул. Путивльській, 35, вул. Маршала Рокоссовського, 5 та вул. Великій Китаєвській, 85-В. Крім того, буде проведено капітальні ремонти у 419 закладах освіти.

За Програмою економічного та соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки на 2022 рік кошти в розмірі 481,8 млн грн передбачено на реконструкцію, будівництво та капітальні ремонти закладів охорони здоров’я. Трохи більше 249 млн грн закладено на реконструкцію та капітальні ремонти закладів культури та сприяння розвитку креативних індустрій. На створення та оновлення центрів реабілітації та інших закладів соціального захисту населення буде спрямовано 199,5 млн грн.

Нагадаємо, у проекті бюджету Києва на 2022 рік передбачено збільшення надходжень на 2,3 млрд грн.

Зауважимо, Київрада проводить друге за тиждень засідання: онлайн-трансляція.

Великий Київ у Google News

підписатися