Проект бюджету Києва на 2022 рік: надходження мають зрости на 2,3 млрд грн

Автор: Галина Ворона
12:20 09.12.2021

Сьогодні столичні депутати мають розглянути і ухвалити бюджет Києва на наступний рік, де заплановано понад 69 мільярдів гривень доходу.

Проект бюджету Києва на 2022 рік: надходження мають зрости на 2,3 млрд грн

Про це мер на початку засідання повідомив Києва Віталій Кличко.

За його словами, також у проєкті столичного бюджету на наступний рік передбачено субвенції та дотація з Державного бюджету – майже 9 мільярдів.

Доходи загального фонду бюджету міста (без урахування трансфертів із Держбюджету) заплановані в сумі майже 56 мільярдів гривень. Це на понад 2,3 мільярда більше планових показників цього року. Доходи спеціального фонду – понад 4 мільярди гривень. Основні видатки бюджету столиці на 2022-й, як і в попередні роки, складають видатки на соціально-культурну сферу. Їх сукупна частка у структурі загального фонду складе понад 50%”, – сказав Віталій Кличко.

Другий важливий документ, який мають сьогодні ухвалити депутати – Програма економічного і соціального розвитку на 2021-2023 роки. На фінансування капітальних видатків у ній передбачено понад 13,1 млрд гривень. Із них на капітальні вкладення – більш як 5,8 млрд, на капітальний ремонт – майже 7,3 млрд гривень.

Основними напрямами соціально-економічного розвитку столиці за Програмою є:

  • транспорт та транспортна інфраструктура, дорожнє господарство із фінансуванням майже в 7 мільярдів гривень;
  • житлово-комунальне господарство – майже 3,4 млрд;
  • освіта – більш, як 1,6 млрд гривень;
  • охорона здоров’я – майже 482 млн грн
  • соціальний захист і соцзабезпечення – 199,5 млн грн.

Ми повинні ухвалити основний фінансовий документ столиці – збалансований та соціально спрямований. Щоб Київ розвивався і втілював зміни, підтримував сфери, що потребують особливої уваги. І ставав привабливою європейською столицею”, – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, Київрада зібралась на друге за тиждень засідання: онлайн-трансляція.

Великий Київ у Google News

підписатися