У повітряних силах розповіли про рівень небезпеки обстрілів на Великдень

Автор: Оксана Тупальська
14:41 14.04.2023

Масовані обстріли РФ цієї весни відбуваються рідше, і навіть негативні прогнози розвідки про можливі атаки Києва з повітря не справджуються. Однак дотримуватися правил безпеки на Великдень доведеться. Про це розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

У повітряних силах розповіли про рівень небезпеки обстрілів на Великдень
оренда квартири Київ

На запитання в ефірі телеканалу Рада, яка вірогідність ракетних обстрілів на Великдень Ігнат сказав так:

«Можуть бути обстріли. Бо їхня «духовність» нам всім зрозуміла. Ми бачили, як їхні попи освятили цю війну в ФСБ-шних храмах. Тому в них немає нічого святого, і можуть зробити провокації на ці свята. Ще попереду їхні скрєпи 1-майскіє, 9-майскіє. Треба готуватися до цього, бути пильними, берегти себе нашим громадянам, дотримуватись повітряної тривоги. А повітряні сили зроблять можливе, щоб ці ризики мінімізувати».

Водночас, речник Повітряних сил розповів про значне зменшення частоти обстрілів в останні тижні.

«Ми очікували 23 лютого на «Дєнь защітніка отєчества» їхньою армією. Але ні тоді, ні на річницю вторгнення не було обстрілів, вони були аж 9 березня. Тому ворог не виправдав ті «очікування». Але треба готуватися, і бути готовими щодня», – сказав Ігнат.

Ігнат нагадав про погрози Росії почати власне виробництво ракет, подібних до тих, якими країна-агресорка нищила взимку об’єкти енергетики:

«Ракета Х-50 дозвукова, досягає швидкості до 900 км/год. Її розробки ще за часів Радянського союзу проводились. Але противник чомусь вирішив саме її відновлювати – можливо є більше ресурсів і дешевша. Це така ж ракета, як і ті, які Росія застосовувала проти нашої критичної інфраструктури», – розповів Ігнат.

Водночас, додав, що не слід очікувати, що у найближчі тижні чи навіть місяці ці ракети російського виробництва полетять в бік України:

«Будемо сподіватися, що в умовах санкцій їм не так просто буде це зробити. Та і будь-яку крилату ракету виготовити – це не так швидко. Вони ж не планували свій запас випустити по Україні – вони їх накопичували десятиліттями, і зараз в них залишився обмежений ресурс – “нз” чи менше, ніж “нз”. Тому й будуть поповнювати запас, бо не можуть погрожувати світу, коли вже ракет немає», – підсумував Ігнат.

Нагадаємо, у Києві проходять збори донатів на підтримку ЗСУ. Один з них –  влаштували у Деснянському районі під час Великоднього ярмарку. Мета організаторів – зібрати 20,8 мільйонів гривень. Відвідувачам пропонували придбати паски, писанки, солодощі, смаколики, мотанки, картини тощо, створені учнями, вчителями шкіл та ліцеїв, вихователями дошкільних закладів та працівниками комунальних підприємств.

Великий Київ у Google News

підписатися