У повітрі затхлий сморід гнилих продуктів і забродивших відходів: чим дихають Підгірці

Автор: Любава Лисичкіна
22:16 13.01.2022

Утекти від неприємного запаху в Підгірцях нікуди, звалище розташоване за 900 м. Сморід міцно накриває весь населений пункт. Люди хворіють сім’ями.

У повітрі затхлий сморід гнилих продуктів і забродивших відходів: чим дихають Підгірці Фото: Gazeta.ua. Смітник біля Підгірців має площу у 65 га. Він найбільший в Україні

Про те, що у повітрі постійно відчутний затхлий сморід гнилих продуктів і забродивших відходів, ідеться у матеріалі   Gazeta.ua.  

Влітку, коли на вулиці штиль, дихати практично неможливо,  говорять місцеві.

Староста округу Сергій Кравченко говорить, що місцеві змушені цим усім дихати. За його словами,  полігон відкрили 1986 року після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Почали звозити радіоактивне листя. Згодом й інший непотріб. Нині звалище розрослося настільки, що від нього до найближчої хати – 150 м. КМДА планує використовувати полігон мінімум до 2041-го, каже староста. Таку офіційну відповідь дістали від міської адміністрації.

Технічно переробити все сміття на звалищі неможливо, додає Кравченко.

“Рекультивація – це останній крок. Той купол, сформований зі сміття, має бути вкритий, щоб туди не потрапляла волога й опади. Однак зараз рекультивується тільки перша карта, а друга продовжує функціонувати, – пояснює староста. – Обʼєкт уже давно вичерпав свої потужності. Для того, щоб їх збільшити, керівництво полігону запустило проєкт реконструкції, який допоможе розширити звалище. Вони це приховують”, – бідкається посадовець. 

Утримувачем полігону є ПАТ “Київспецтранс”. Місцева влада раніше з ними тримала зв’язок, але зараз спілкування немає.

“Останній дзвіночок для утримувачів полігону був у жовтні 2016 року, коли жителі селища перекрили сміттєзвалища, – розповідає староста. – Тоді утримувачі дали обіцянки, що полігон закриють до 1 жовтня 2018-го. Ближче до цієї дати всі терміни почали зривати й видали документ, який відтерміновував роботи й зривав усі домовленості. А як можна спілкуватися з тими, хто тебе постійно обманює?” – зауважує Кравченко.

Староста також розповів, що воду з колодязів місцеві використовують лише для господарських потреб. Пʼють – з артезіанської свердловини, яка забезпечує центральне водопостачання. 90% плати за воду покриває місцева влада. Мешканці ж оплачують 26 грн/куб. м.

Крім цього, жителі Підгірців скаржаться на здоровʼя. За словами Кравченка, кількість заяв, зокрема про онкологічні захворювання, збільшується.

“Намагаємося допомагати в лікуванні, – продовжує Кравченко. – Років 10 тому ми й не знали про те, що хтось хворіє. Зараз таких багато. І не тільки в Підгірцях, а й у сусідніх громадах. Хворіють сімʼями. У мене алергічні реакції є. Це й риніт, і сльозоточивість. Особливо все загострюється, коли полігон “дихає” в сторону села”, – доводить староста.

Нагадаємо, Київщина заявляє про будівництво шести сміттєпереробних заводів! Експерти сміються.

 

Великий Київ у Google News

підписатися