У Порошенка анонсували “перший позов” проти Гордона, бо той “випустив на свободу деякі слова, які повинні мати наслідки”

Автор: Галина Ворона
16:54 12.05

Найближчим часом буде поданий перший позов від імені п’ятого президента Україні, лідера “Європейської солідарності” Петра Порошенка проти журналіста Дмитра Гордона за наклеп.

У Порошенка анонсували “перший позов” проти Гордона, бо той “випустив на свободу деякі слова, які повинні мати наслідки”

Про це розповів адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков.

За його словами, 7 травня цього року в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” Гордон “випустив на свободу деякі слова, які повинні мати наслідки”.

Конкретно він заявив і зробив це у формі твердження, що п’ятий Президент України Порошенко “вступив у злочинну змову з Путіним і наказав в рамках цієї злочинної угоди українській армії полишити Маріуполь”.

Новіков зауважив, що у Дмитра Гордона є давня історія його коментарів щодо політики п’ятого президента.

Ніхто не оскаржує його право не любити Порошенка і говорити про це. Однак йдеться про зловживання свободою слова”. Наклеп, навіть якщо він супроводжується словами “я вважаю”, “це моя думка”, а далі йде не думка, а ствердження, не користується імунітетом”, – пояснив правознавець.

Він уточнив, що у найближчі дні, як тільки будуть виконані всі необхідні формальності, буде поданий перший такого роду позов від імені Петра Порошенка до Гордона з вимогою визнати недостовірним розповсюдження цього твердження.

У Дмитра Гордона буде можливість висловитися з цього приводу. Якщо він вважає, що це все ж таки думка, а не твердження, він може про це сказати – що він не знає про це достовірно, а він так думає. У нього буде можливість повідомити, які у нього є докази, якщо вони є. Я думаю, що їх немає. Так чи інакше буде можливість дати пояснення не у форматі ток-шоу, яке мало до чого зобов’язує, а у форматі формалізованої судової процедури”, – підкреслив адвокат.

Він додав, що до цього давно йшло, і очевидно цей момент настав.

Ми обрали такий спосіб повідомити про це публічно, тому що Гордон є публічною особою. А питання про свободу слова – це важливе питання. І зловживання свободою слова – це його складова частина. І про це потрібно говорити вголос”, – підсумував Ілля Новіков.

Читайте також: Азарова зробити в халві, а Ківу в ***ні. Реакція соцмереж на цукерки “Гордон в шоколаді”

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...