У покинутому селі біля ЧАЕС помітили найменшого у світі орла (ФОТО)

10:38 20.04

На околиці покинутого села Бенівка, що розташоване за 10 кілометрів від ЧАЕС помітили Червонокнижного орла-карлика

У покинутому селі біля ЧАЕС помітили найменшого у світі орла (ФОТО)

Фото найменшого орла у світі він опублікував на своїй сторінці у Facebook науковий співробітник Чорнобильського заповідника Сергій Домашевський .

 

«Вчора був плідний день. Знайшов нове гніздо чорного лелеки та зазначив вперше для зони відчуження перебування орла-карлика. Якщо присутністю чорного лелеки в Поліссі нікого не здивуєш, то орел-карлик — рідкість. Цей вид не спостерігали до 2008 року й у білоруській частині зони, більш свіжих даних поки не маю. Ймовірно, птах бродячий, але все одно доведеться відвідати це місце ще раз», — написав Сергій Домашевський.

Довідка. Орел-карлик — найменший орел у світі. Його вага 600-900 грамів. Птах занесений до Червоної книги України. Основними причинами скорочення чисельності орла-карлика називають зменшення площ старих лісів, незаконний відстріл і зменшення чисельності ховрахів як головного об’єкту живлення.

Нагадаємо, у Чорнобильському заповіднику говорять, що зникають горобці.

Між тим, до 35-х роковин аварії на ЧАЕС в Україні запустили перший офіційний мобільний застосунок Chornobyl App — інтерактивний віртуальний гід з AR-технологією. Він розповідає про всі об’єкти, які трапляються на туристичних маршрутах в зоні відчуження. Також тут можна знайти розсекречені документи з архівів КДБ, дані про рівень забрудненості території, фото, 360-відео та 3d-моделі відомих об’єктів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...