У парку на Солом’янці вводять карантин через небезпечного шкідника, якого у Києві ще не було

Автор: Галина Ворона
14:21 12.10.2023

На території Солом’янського ландшафтного парку площею 27,12 га запроваджується карантин у зв’язку з виявленням небезпечного шкідника дерев – вузькозлатки ясеневої смарагдової.

У парку на Солом’янці вводять карантин через небезпечного шкідника, якого у Києві ще не було
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє КМДА.

Як зазначається, шкідник становить небезпеку винятково для дерев, тому жодних обмежень на відвідування парку чи вигулу на його території домашніх тварин не передбачається.

Карантинні заходи передбачають:

  • інтенсивне обстеження дерев на предмет зараження шкідником;
  • заборона на переміщення необробленої деревини ясена, виробів, виготовлених із необробленої деревини ясена, і садивного матеріалу ясена із зараженої зони в іншу частину регульованої зони;
  • здійснення фітосанітарних процедур, у тому числі забезпечення обробки заражених дерев під дією механічних, хімічних або термічних факторів;
  • у випадках, коли технічна переробка не може забезпечити належний рівень фітосанітарного захисту – санітарна утилізація виявлених пошкоджених дерев.

Карантин буде запроваджено орієнтовно з 14 жовтня 2023 року розпорядженням КМВА, яке набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування у виданні “Урядовий кур’єр” та на офіційній інтернет-сторінці Головного управління Держпродспоживслужби.  

Довідково. Масове поширення златки ясеневої смарагдової може становити реальну загрозу повного зникнення ясеня – однієї з цінних лісових порід. Дерева, які заселяє смарагдова златка, як правило, засихають за 1-2 роки.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, на території Європейського континенту златка була вперше виявлена в москві в 2005 році під час досліджень, що проводяться для з’ясування причин загибелі ясенів. До 2012 року шкідник поширився в радіусі близько 250 км навколо москви. Наразі поширення продовжується на північний захід, наближаючись до кордонів із Європейським Союзом.

Вперше в Україні златка ясенева смарагдова виявлена в Луганській області у 2019 році, а у 2021 році – у Харківській області. Станом на 2023 рік зафіксовано розповсюдження ясеневої смарагдової вузькозлатки у 4-х районах Луганської області на площі 1005,04 га та в одному районі Харківської області на площі 179,5 га. На цих територіях відповідними Розпорядженнями запроваджено карантинний режим.

Читайте також: Паліїв, браконьєрів та інших екологічних “шкідників” на Київщині шукатимуть за допомогою дронів 

Нагадаємо, у Києво-Печерській лаврі обстежили та лікуватимуть вікові дерева.

Великий Київ у Google News

підписатися