У Києво-Печерській лаврі обстежили вікові дерева, їх лікуватимуть

Автор: Анна Ткаченко
19:09 10.10.2023

Близько 20 дерев на території Національного заповідника Києво-Печерська лавра обстежили за допомогою арботома. Серед них каштани, клени, ясени та липи.

У Києво-Печерській лаврі обстежили вікові дерева, їх лікуватимуть
оренда квартири Київ

Дослідити стан дерев фахівців запросило керівництво Нацзаповідника.

Як повідомляє КО «Київзеленбуд» всі обстежені дерева вже доволі поважного віку, їм не один десяток років. А трьом каштанам, які є пам’ятками природи місцевого значення, за деякими даними, близько 200. Крім того, всі вони ростуть у найбільш відвідуваних місцях, а відтак виникає також питання безпеки гостей та працівників Музею.

Підкреслюється, що обстеження дерев за допомогою арботома — це сучасна діагностика стану рослини. Цей імпульсний томограф показує дерево зсередини. Стовбурові гнилі знижують щільність деревини, і прилад виявляє такі ділянки, дає змогу отримати цілісну картину поширення гнилі по стовбуру.

Дані, отримані за допомогою арботома, допоможуть Ігорю Сінгеру, біологу-досліднику та експерту по стану рослин, скласти план лікування для кожного дерева.

Нагадаємо, понад 100 ботанічних пам’яток природи в Києві обстежуватимуть та лікуватимуть. Зокрема йдеться про рослини, чий вік понад сто, а то й понад 400 років. 

Великий Київ у Google News

підписатися