У парках Києва майже все літо не косять траву задля збереження довкілля – що відомо про новацію

Автор: Оксана Тупальська
10:57 25.08.2023

У Києві на близько 30-ти локаціях у парках та на набережних цього літа не косять траву. Таким чином бережуть довкілля та застосовують світовий досвід для запобігання наслідків змін клімату. Кореспондент “Великого Києва” поцікавився у КМДА про особливості незвичного для міста проекту.

У парках Києва майже все літо не косять траву задля збереження довкілля – що відомо про новацію

Завдяки різноманіттю барв та форм лучних трав вдається створювати нові дизайнерські композиції та цікаві ландшафти, розповідають у КМДА. Та додають, що колосальний дозвід у збереженні трав’янистих насаджень та створенні умов для адаптації до кліматичних змін мають міста Європи, США, Австралії та Кореї. Декоративні луки активно практикують у Лондоні, Берліні та Відні. 

Збереження трав у Києві служить покращенню якості повітря та рівня вологості грунту, у рослинності краще себе почувають комахи-запилювачі, які збирають пилок та нектар, тому зберігається біорізноманіття. 

“Серед десятків рішень, які дозволяють містам ставати більш комфортними і екологічно безпечнішими для мешканців, вагоме місце відіграє управління трав’яним покривом, зокрема наявністю, складом трави та частотою покосів”, – пояснює директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний. 

Відмова від косіння має також економічний ефект – бо за такими травами доглядати переважно дешевше. 

“Деякі міста Європи практикують перехід від низько скошуваного газону на міські луки, які краще зберігають вологість і переносять спеку та посуху, та на які використовується менше матеріально-технічного та людського ресурсів для виконання робіт з підживлення, поливу та покосу”, – сказав він, 

Про збереження трав часто просять небайдужі кияни

КО “Київзеленбуд” та комунальні підприємства столиці нерідко отримують листи від громадян та екологічних організацій з проханнями запровадити мораторй на викошування травостою. Хоча одночасно надходять звернення від містян, які просять покосити траву в парках. 

Визначення ділянок, на яких цьогоріч не косили трави, було здійснено в ході міського експерименту – залишення без покосу до періоду вегетації та з одночасним доглядом трав. Таким чином і визначили ділянки з відмовою від косовиці, щоб вони були у кожному районі Києва. 

Розташування ділянок без скошування у Києві в 2023 році

“Надавалась перевага територіям зелених насаджень спеціального призначення, таких як розподільчі смуги, та ділянки вздовж автомобільних доріг, транзитних зон, або які розташовані на схилах та за межами зон активної рекреації, зокрема на віддалених територіях великих парків та лугопарків”, – розповів Олександр Возний.

Оцінку екологічного експерименту можна буде зробити восени наприкінці вегетаційного періоду, зазначив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату.

“На сьогодні КП УЗН відмічають, що обрані ділянки в рамках експерименту набули привабливого естетичного вигляду, відтворюють природні екосистеми з розвитком і збереженням біологічного різноманіття”, – зазначив Возний. 

Нагадаємо, за ініціативи Посольства Королівства Нідерландів в Україні у сквері № 1 на Контрактовій площі посіяли ділянку з луговими травами та квітами. У такий спосіб дипломатичне представництво підтримує місто у створенні ділянок із дикоросами в різних районах столиці.

Великий Київ у Google News

підписатися