Як відомо, Олег Слапоспицький поширив петицію, де просить міську владу усунути з публічного простору пам’ятник Булгакову на Андріївському узвозі, 13 та меморіальну дошку. Також пропонує змінити експозицію та назву музею. Петиція набрала необхідну кількість голосів та на черзі рішення Київради.
На території музею ми не можемо більш нікуди його поставити, тому що це загрожує самому будинку. У дворі це нереально, бо це ж не тільки наш простір, але й ресторану поруч, і це буде недоречно. Можуть виникати бажання знову з ним щось зробити. Наш будинок є пам’яткою історії, і ми в першу чергу маємо дбати, щоб він був цілий. Це наш головний експонат, – розповіла Людмила Губіанурі.
Водночас, музейники закликають не руйнувати пам’ятник, але, якщо Київрада проголосує за його знесення, знайти для скульптури інше місце.
Бо це не просто якась пам’ятка, його робив київський скульптор Микола Рапай. Наше єдине побажання, щоб десь, в якомусь культурному просторі цей пам’ятник зберігся, щоб йому знайшлося місце.
Читайте також: “Коли портрет Булгакова облили фарбою, лишили як є, бо це теж історія”, – позиція музею щодо майбутнього скульптури
Микола Рапай народився 13 грудня, 1928 року і все життя займався мистецтвом, скульптурою. Ще студентом він поїхав у заслання вслід за своєю дівчиною, згодом – дружиною, відомою керамісткою Ольгою Рапай-Маркіш, яку за часів Сталіна засудили як доньку ворога народу. Малював картини у пастельній графіці. присвячені Новому заповіту. Помер у 1921 році. У Києві залишились роботи скульптора – Пам’ятник Лесю Курбасу, Пам’ятник Анатолію Солов’яненку, погруддя Олександра Шалімова та інші.