У Музей війни доставили збиту біля Ізюма українську “сушку”

Автор: Галина Ворона
21:13 20.04

У Музеї війни відтепер можна побачити уламки українського літака Су-24М, збитого російськими військами поблизу міста Ізюм.

У Музей війни доставили збиту біля Ізюма українську “сушку”
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Музею.

Екіпаж Су-24М – пілот Олексій Коваленко та штурман Сергій Вербицький. Виконуючи бойове завдання, 22 березня 2022 р. були збиті ворогом неподалік м. Ізюм (Харківська область).

Сергієві вдалося вижити й дістатися точки евакуації, але що сталося з напарником, він не знав. Через окупацію армією рф тих територій майор Коваленко довгий час вважався зниклим безвісти. Лише після їх визволення доля й подвиг авіатора стали відомі, а рідні змогли з ним попрощатися.

У 2023 р. Сергієві Вербицькому та Олексієві Коваленку було присвоєно звання Героя України.

У жовтні 2022 р. Музей війни організував експедицію деокупованими територіями Харківщини, щоб зібрати артефакти й назавжди зберегти пам’ять про злочини рф в Україні.

Баки для пального, бортові прилади й парашут із літака вдалося доставити до Музею. Крім того, родина Олексія Коваленка передала його особисті речі. Але забрати уламки літака на той час здавалося нереальним.

Та історія на цьому не завершилась. Офіцер 10-го армійського корпусу В’ячеслав Скоряк та Фонд “Повернись живим” ініціювали й організували передачу легендарного Су-24М до нашого Музею. І вже сьогодні він експонується на території Меморіального комплексу.

Читайте також: Музей війни демонтує горельєф “Курська битва” та усі пам’ятники і елементи радянської пропаганди

Нагадаємо, столичний музей розігрує шедеври із власної колекції на благодійному аукціоні.

Великий Київ у Google News

підписатися