Про це в коментарі Укрінформу сказав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.
За його словами, МОН не може визнати вибори, які відбувалися не у відповідності з процедурою
Там була залучена поліція, ми запросили і записи з камер відеоспостереження, де чітко було видно, що є ознаки того, що виборча скринька залишала виборчу дільницю майже на годину. Потім дуже дивно, коли хтось знайшов цю скриньку чи на сусідній вулиці, чи на будівельному майданчику. Скринька була розбита, чи ту вони повернули чи іншу, багато питань можна задавати. Тому як міністр, як колишній ректор, я точно не визнаю ці вибори. Більш того, буде наказ про проведення повторних виборів”, – пояснив міністр.
Він зазначив, що рішення про невизнання результатів конкурсу в НаУКМА буде прийматись на підставі попередніх документів експертно-кадровою комісією.
Я особисто не бачу підстав для затвердження результатів цих виборів. Якщо експертно-кадрова комісія, спостерігач від МОН переконають мене в тому, що результати виборів є об’єктивними при скриньках, які були винесені поза межі дільниці, які були залиті, пошкоджені, якщо це переконає мене, що вибори відбулися відповідно до норм, процедури, то ми ухвалимо”, – пояснив Шкарлет.
Він зауважив, що про порушення процедури виборів, окрім спостерігача від МОН, повідомляв і один з кандидатів на виборах у НаУКМА – в.о. президента НаУКМА Олександра Гуменна.
Стосовно оголошення нового конкурсу на посаду президента НаУКМА міністр зазначив:
У законі є чітко встановлені терміни. Відповідно до них, в найкоротший термін, який вимагає законодавство, буде оголошено ці вибори. Є мінімум два місяці на подачу документів, самий мінімальний час: на проведення агітації, час на перевірку документів. Після цього будуть проведені вибори, в найкоротший термін, відповідно до норм діючого законодавства”.
На запитання, чи надала поліція відповідну інформацію міністерству щодо інциденту на виборах НаУКМА, він наголосив, що станом на 1 лютого такої відповіді МОН не отримало.
Наразі, за його словами, виконуючим обов’язки президента НаУКМА призначено Дениса Азарова.
Для того, щоб забезпечити подальше неупереджене управління закладом освіти, забезпечення безперервності освітнього процесу, був призначений керівник з середовища Києво-Могилянської академії — декан юридичого факультету пан Денис Азаров, який, як я впевнений, користується повагою спільноти, студентів Києв-Могилянської академії”, – сказав міністр.
Читайте також: Києво-Могилянка створить технопарк у старій п’ятиповерхівці на Печерську
Нагадаємо, 20 січня у Могилянці вп’яте обирали нового президента НАУКМА. Сергій Квіт набрав 232 голоси (39,1%), Олександра Гуменна – 201 голос (33,9%), отже, за правилами повинен відбутись другий тур, у якому переможець має набрати просту більшість голосів. Пд час голосування не обійшлось без інцидентів. Невідомі одну скриньку вкрали, іншу облили фарбою. На місце прибула поліція, і згодом втрачену скриньку вдалося знайти.