Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
За словами міністра, рішення суду найближчим часом не набере законної сили, оскільки Мін’юст подасть на нього апеляційну скаргу і до закінчення її розгляду постанова Кабміну залишатиметься чинною.
“Тобто український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним. Це також означає, що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО. Враховуючи стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО”, – написав міністр.
Малюська додав, що постанова КМУ була скасована з міркувань порушення тодішнім Кабміном у травні 2019 року процедури під час її прийняття. Зокрема з тим, що закон, який надавав право уряду приймати таку постанову, було визнано неконституційним.
Як пояснив міністр, це означає, що навіть якщо апеляційна інстанція підтримає позицію ОАСК, шанси на повернення українського правопису залишатимуться – його можна буде перезатвердити рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови, якщо цей орган вважатиме це доцільним.
“Вчіться спокійно і не зважайте на судові баталії”, – порадив очільник Мін’юсту.
Нагадаємо, біля Окружного адміністративного суду міста Києва пройшла акція на підтримку нового правопису, який був скасований рішенням суду 28 січня.
Нагадаємо, про рішення Окружного адмінсуду 28 січня спершу повідомив адвокат Дмитро Ільченко, який представляв інтереси позивачів – жительки міста Херсон, яка діяла в інтересах своєї неповнолітньої доньки, та громадської організації “Правова держава”.
Крім того, ще в вересні 2020 року стало відомо про новації ЗНО-2021. Там завдань про новий правопис не буде.