Новації ЗНО-2021: українська мова – окремим тестом, а завдань про “новий правопис” не буде

18:29 14.09.2020

Зовнішнє незалежне тестування з української мови у 2021 році з буде проводитися як окремий тест, але комплексний формат, що передбачає тестування з мови і літератури, також залишиться.

Новації ЗНО-2021: українська мова – окремим тестом, а завдань про “новий правопис” не буде

Про це під час пресконференції повідомила заступниця директора Центру оцінювання якості освіти, який відповідає за організацію ЗНО в країні, Тетяна Вакуленко.

У 2021 році, на відміну від попередніх років, зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 1) української мови, 2) української мови і літератури”, – сказала вона.

Таким чином, випускники-2021, що планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

Демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з української мови, з української мови і літератури буде оприлюдено на сторінці рубрики “ЗНО-2021.

Вакуленко також зазначила, що у 2021 році в тестах ЗНО з української мови/мови і літератури не буде завдань на знання правил “нового правопису”. 

За її словами, якщо учасник у своїй розгорнутій відповіді захоче використати певне слово, яке змінилось відповідно до чинної редакції правопису, екзаменатор не зарахує помилку.

Нагадаємо, у 2021 році випускний екзамен з математики буде обов’язковим.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...