У метрополітені розказали, коли знесуть бюст Леніна зі станції «Театральна»

Автор: Оксана Тупальська
14:19 06.01.2023

Погруддя вождя комунізму В.І. Леніна, розміщене на станції київської підземки «Театральній» знесуть під час виконання на гілці масштабних будівельних робіт. Про це на запит кореспондента «Великого Києва» розповів начальник управління стратегічних комунікацій КП «Київський метрополітен» Дмитро Пінчук.

У метрополітені розказали, коли знесуть бюст Леніна зі станції «Театральна» Фото: Погруддя В.І.Леніна, сховане за банером на станції метро "Театральна"
Світлодіодне освітлення

Він розповів, що зважаючи на те, що постамент важить 4 тонни, а також прикріплений до торцевої стіни, є труднощі з його знесенням. Як відомо, зараз він прикритий  банером з зображенням зали театру.

«Демонтаж потребує спеціальних проектних рішень та технічних засобів. Демонтаж конструкції планується здійснити під час будівництва другого пересадочного вузла між станціями «Золоті ворота» та «Театральна», – розповів Пінчук.

Він також нагадав, що бюст вождя комунізму з’явився одночасно зі станцією «Ленінська» у центрі Києва.

«Станція «Ленінська», на сьогодні «Театральна», була побудована між станціями «Хрещатик» та «Університет» І черги будівництва Святошинсько-Броварської лінії, та введена в експлуатацію 6 листопада 1987 року. За задумом архітекторів, в торці середнього залу станції була розташована конструкція, тотожна її назві», – зазначив Пінчук.

Як відомо, на запит кореспондента «ВК» в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА відповіли, що постамент Леніна, як і сама станція на обліку, як пам’ятки або об’єкти культурної спадщини не перебувають та не перебували. Водночас, директор департаменту Олександр Никоряк зазначив, що п.1 та п.1 розпорядження КМДА від 30.05.2016 року №342 затверджено перелік пам’ятників, пам’ятних знаків, що підлягають демонтажу, серед яких – бюст на станції метро «Театральна».

Також Никоряк додав, що ще у 2016 році розробити та затвердити графік демонтажу, а також забезпечити демонтаж з подальшим інформуванням про це населення було доручено Департаменту містобудування та архітектури, Департаменту благоустрою та районним адміністраціям. 

Нагадаємо, восени 2022 року у столичному метро бюсти Пушкіна, Горького, Ломоносова та Менделеєва прикрили боксами. А про долю інших постаментів можна дізнатися з публікації «Не вічна пам’ять: вожді, яким більше немає місця в Києві».

Великий Київ у Google News

підписатися