У МАФах і магазинах почали перевіряти договори на вивезення сміття (ГРАФІК РЕЙДІВ)

Автор: Галина Ворона
20:18 12.03.2021

Кияни часто-густо скаржаться на власників МАФів та інших торговців, які підкидають своє сміття у баки біля житлових будинків або навіть не доходять до контейнерів і забруднюють прилеглі території. У столиці нарешті усвідомили цю проблему і почали перевіряти наявність договорів на вивезення відходів у підприємців.

У МАФах і магазинах почали перевіряти договори на вивезення сміття (ГРАФІК РЕЙДІВ)
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив у Facebook в. о. директора комунального підприємства “Київблагоустрій” Микола Бойко.

Він пояснив, що столичні ЖБК, ОСББ та приватні підприємці повинні укладати договори на вивезення побутових відходів з комунальним підприємством “Київкомунсервіс”. Там визначають, скільки сміттєвих баків потрібно встановити, залежно від кількості договорів, мешканців будинку чи специфіки роботи організацій, що уклали договір.

За його словами, якщо все зробити правильно — таких заходів має вистачити для того, аби сміття вміщувалося в контейнери та вчасно вивозилося.

На жаль, у багатьох районах Києва існує проблема накопичення побутових відходів і не лише біля сміттєвих баків, а й у невстановлених місцях. І винні в цьому не підприємства-перевізники. Одна з причин — недобросовісні підприємці. Аби зекономити кошти вони не укладають договори, а відносять тару, побутові відходи та інший непотріб до контейнерів біля житлових будинків, або й просто складують його десь поряд”, – зауважує посадовець.

Тож цього тижня представники відповідних організацій розпочали перевірки щодо наявності договорів на вивезення сміття у приватних підприємців, зокрема власників тимчасових споруд.

Перевірки будуть проходити на вулицях, де зосереджено багато тимчасових споруд та магазинів, громадські місця та вулиці, де проблема накопичення сміття вже існує.

Цього тижня вже пройшли перевірки у Дніпровському (вул. Попудренка, 46/2 та просп. Соборності, 5), та у Шевченківському районах (вул. Табірна, 46/48, вул. Іллєнка, 5-7 ).

У найближчі два тижні інспектори відвідають такі локації (дивіться у інфографіці):

Читайте також: Київ сортує відходи: скільки контейнерів є в місті і що в них можна викидати

Нагадаємо, комунальники створили “сміттєву” інтерактивну карту, за допомогою якої кияни можуть дізнатись майже всю інформацію, що стосується збирання і вивезення побутових відходів та повідомляти про негаразди чи про недобросовісних осіб, які користуються контейнерами на майданчиках та не мають укладених договорів.

Великий Київ у Google News

підписатися