Лікарі КНП “Київський міський пологовий будинок 2” пропонують розібратися з безпекою УЗД.
Почати треба з того, що робити УЗД дуже часто не потрібно. У нас в країні три «базові» скринінгові ультразвуки, які має пройти вагітна жінка. Решта – за призначенням лікаря.
Навіть якщо ситуація вимагає частішого проведення УЗД, не хвилюйтеся. Воно нешкідливе як для майбутньої мами, так і для малюка. Доведено ВООЗ.⠀ Доплерометрія має незначний тепловий вплив, тому це дослідження проводять з обережністю, особливо на ранніх термінах.⠀
А що з приводу інших апаратних досліджень?⠀
КТ. Випромінювання, яке може отримати дитинка при КТ, не є безпечним для неї, особливо на ранніх термінах. Тому це дослідження вагітним проводити не рекомендовано. Виняток можуть становити ситуації, коли існує серйозна загроза життю та здоров’ю майбутньої мами.
Рентген. Аналогічна ситуація, як і з КТ.
МРТ. Немає доказових даних, що МРТ може зашкодити дитині. Проте процедуру дозволяється проводити лише за призначенням лікаря. І краще це робити після 20 тижнів, якщо ситуація того терпить. МРТ з контрастом рекомендовано уникати під час вагітності через ймовірність розвитку алергічної реакції.
Гастроскопія. Дослідження не завдає шкоди дитинці, але призначається за показами, якщо поставити діагноз за допомогою УЗД неможливо. Робити гастроскопію вагітним краще в 1 та 2 триместрах, коли дитя ще не велике у розмірах.
Відомо, міцне здоров’я — це наша зброя: яким має бути харчування під час війни.