У київському ботсаду зацвіло дерево “жовта пташка”

Автор: Марина Максенко
19:40 20.05

У “великому” ботсаду зараз розпустилося особливе дерево — магнолія бруклінська. Через насичені жовті квіти дерево отримало назву “жовта пташка”.

У київському ботсаду зацвіло дерево “жовта пташка”

Про це йдеться на сторінці ботсаду у Facebook.

“Знову. У саду “Пори року” квітує найромантичніша серед магнолій — Жовта пташка”, — написали співробітники Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України.

Цей сорт магнолії був виведений в 1967 у Бруклінському ботсаду. Її селекціонерка Doris Stone прагнула отримати дерево, яке буде цвісти дещо пізніше за інші сорти.

Квіти блідо-жовті, коли закриті нагадують тюльпани. Це вражаюче листопадне дерево, майже конічної форми, з великим листям свіжого зеленого кольору, що в кінці літа стає жовтим. Досягає 9 м заввишки і 6 м завширшки.

У «великому ботсаду» Сад магнолій заклали у 1966 р. Він розташований у затишному місці, адже магнолії не байдужі до тепла та затишку. Нині в саду магнолій зростає 10 видів, 3 різновиди та 10 культиварів роду Магнолія. “Жовта пташка” росте на іншій ділянці. У саду “Пори року” вона є частиною композиції і своїми яскравими квітами створює особливу атмосферу у цьому зеленому куточку.

Великий Київ у Google News

підписатися