У Києво-Печерській лаврі розпочали новий сезон археологічних розкопок

Автор: Роксана Христич
17:26 05.06

Пошуковці збирають археологічні факти існування на території Києво-Печерської лаври унікального склоробного комплексу. Археологічна група робить прочистку, промивку навіть найдрібніше скла для майбутнього вивчення.

У Києво-Печерській лаврі розпочали новий сезон археологічних розкопок
Світлодіодне освітлення

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра»розпочались нові науково-дослідні роботи у Митрополичому саду на місці склоробної майстерні кінця XI – початку XII століття.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

 

У 2023 році на території Митрополичого саду знайшли двоярусну споруду, у якій, скоріш за все, проживали майстри цього виробничого комплексу. Першими з них були візантійці, які мали власні секрети з виготовлення скла.

Майстерня, облаштована для оздоблення Успенського собору, спеціалізувалася на створенні смальти. З неї, зокрема, викладали дивовижні мозаїки.

«Це досвід та столітні напрацювання європейських майстрів. Адже Візантійська імперія, що відома також як Східна Римська імперія – це Європа та весь її досвід. Тож ми не просто говоримо про необхідність єднання з європейським простором зараз, а ми були його частиною ще тисячу років тому. Європейські майстри приїжджали сюди, працювали тут в Лаврі, що доводять ці дослідження», – розповів кандидат історичних наук Сергій Тараненко.

Археолог вже розшукав те, що не вдалося Володимиру Богусевичу, який у 1951 році знайшов склоробну майстерню. За кілька років досліджень науковці зібрали понад 10 тисяч одиниць матеріалу. Їх вивчать разом з новими знахідками, які ще попереду.

Розкопки проводяться в межах науково-практичного семінару у співпраці з Київським столичним університетом імені Бориса Грінченка та КНУ імені Т. Шевченка.

Усі предмети та колекції, які знайдуть під час проведення робіт, передадуть на постійне зберігання до відділу науково-фондової роботи Заповідника.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися