У Києві з’явиться перший будинок для дітей з інвалідністю, де створять сімейні умови виховання

Автор: Галина Ворона
14:29 19.04

У Дарницькому районі будують малий груповий будинок для дітей з інвалідністю. Цей проєкт є унікальним, бо є першим у столиці, він був запланований до відкриття у 2022 році, проте затягнувся через повномасштабне вторгнення.

У Києві з’явиться перший будинок для дітей з інвалідністю, де створять сімейні умови виховання
Світлодіодне освітлення

Про це розповів голова Дарницької РДА Микола Калашник.

За його словами, у цьому закладі зможуть проживати в умовах, наближених до сімейних, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, у тому числі діти з інвалідністю.

Тут готуватимуть дітей до самостійного життя, соціалізуватимуть, намагатимуться повернути в рідні сімʼї чи влаштувати в сімейні форми виховання або усиновлення.

На відміну від інтернатного закладу, дітей залучатимуть до відвідування магазинів, приготування їжі, прибирання, інших справ щодо ведення домогосподарства.

Вихованці зможуть вирішувати, чи заводити домашнього улюбленця, а також будуть вчитись розпоряджатись власними кишеньковими коштами.

Для проживання малечі реконструюється стара фельдшерська будівля з урахуванням усіх норм інклюзії. Одночасно тут зможе проживати до десяти дітей, по одному-двоє у кімнаті.

На території плануються ігровий майданчик, в приміщенні – спортивна зала для проведення фізичної реабілітації.

Під час ремонту змонтують ліфт, пандуси, інклюзивне укриття площею понад 250 кв. м, передбачать додаткові джерела живлення, виконають благоустрій території.

Читайте також: Щомісячну допомогу з бюджету Києва отримує 31 тисяча дітей-сиріт та людей з інвалідністю – про які суми йдеться 

Нагадаємо, у Бучі за підтримки благодійників створюють центр реабілітації для дітей з інвалідністю.

Великий Київ у Google News

підписатися