У Києві запанувала зима – “нічиї” тварини можуть загинути без нашої допомоги

14:46 14.01.2021

До столиці завітала холодна сніжна погода, але суттєві морози попереду. Саме час допомогти безпритульним та диким тваринам, які можуть не пережити негоду.

У Києві запанувала зима – “нічиї” тварини можуть загинути без нашої допомоги
оренда квартири Київ

Як можна подбати про тварин і птахів, що живуть у місті – розповіли у Держспоживслужбі.

Якщо тварина заховалася від холоду у вашому під’їзді – не виганяйте її на вулицю у лютий мороз – це може коштувати їй життя. Дайте можливість відігрітися, і якщо можете, нагодуйте та напоїть.

Якщо бачите тварину (кошеня, цуценя), що вже замерзла та лежить, потребуючи допомоги, перенесіть її у тепле приміщення, у кабіну авто, загорніть у шарф або будь-яку тканину, щоб вона зігрілася.

Важливою допомогою у лютий холод є підгодівля тварин. Проте варто відповідально ставитись до підгодівлі диких тварин.

Гарна нагода зробити годівнички для птахів і наповнити їх зернами, що продаються у кожному зоомагазині, розвісьте шматочки сала. У міських парках і садах мешкає велика кількість різноманітних птахів, білочки. Трішки подрібнених грецьких горіхів стануть їм гарною підтримкою холодного дня, коли до своїх запасів добратися важко. Варто пам’ятати, що підгодовувати диких тварин зіпсованим хлібом, солоними горіхами або сухариками не потрібно – це становить загрозу для їхнього здоров’я.

На водоймах залишились на зимівлю лебеді, дикі гуси чи качки, зараз саме час за ними пильнувати. Щодо підгодівлі таких птахів хлібом теж багато застережень, тож краще використовувати у якості корму різні зернові, але не тверді, а злегка відварені. Підійде перлова крупа, ячмінь, а також спеціальний корм для свійських птахів, який продається на ринках або в спеціалізованих магазинах.

Трохи корму для безпритульних тварин коштуватимуть як кава або тістечко, проте користь від них може зберегти комусь життя. Гарна традиція під час щоденної прогулянки розносити трохи корму для безпритульних тварин, яким нема звідки чекати допомоги.

Можливо, саме біля вашого під’їзду чи будівлі місця роботи мешкає безпритульна тварина, особливо старенька. Було б дуже добре завчасно підготувати їй дерев’яний настил, принести старі ковдри, одяг, наприклад куртки, дозволити зайти погрітися у гараж.

Читайте також: “Япомогабокс” для годівлі бездомних тварин працюватиме з доставкою

Нагадаємо, циклон Бартош приніс мокрий сніг, дощ, сніг та сильний вітер на схід та південний схід України. У Києві сьогодні також сніжить і похолодало, а у найближчі дні у столиці очікується стрімке похолодання, температура може опуститись до -20° С. 

Зауважимо, взимку допомога також потрібна людям, які опинились у важкій життєвій ситуації – у столиці розгорнули пункти обігріву.

Великий Київ у Google News

підписатися