У Києві всіх охочих навчать створювати дідух – справжню окрасу дому

Автор: Любава Лисичкіна
18:24 20.12.2023

Дідух. Традиційно як тільки вставала перша різдвяна зірка, 6 січня до хати заносили цей святковий сніп. При цьому приказували: «Дідух – до хати, біда – з хати».

У Києві всіх охочих навчать створювати дідух – справжню окрасу дому
Світлодіодне освітлення
Організатор –  Музей Києва. Museum of Kyiv.
 
Традиція дідуха сягає дохристиянських часів, коли він був символом врожаю, добробуту, виконував функцію оберега роду. Дідух стане справжньою окрасою вашого дому, а крім того потужним оберегом, як заповідали наші предки.
 
Не існує єдиного канону для створення Дідуха. В кожному регіоні своя традиція, кожен дідух це окремий витвір народного мистецтва. Відрізняються і збіжжя, з якого він створюється в залежності, де чого більше вирощують: овес, ячмінь, жито, пшениця, з додаванням льону, зілля та квітів чи без.
 
Що точно можна сказати, що головне — це сніп, частина доброго українського врожаю, символ достатку, а де достаток, там і лад у господарстві та родині. Власне чи не про це співається в колядках та щедрівках? Пошукаймо глибинні сенси ще й тут. Нині традиція дідуха активно відроджується. Дідух став оригінальною альтернативою різдвяним ялинкам.
 
Майстер-клас проводитиме фольклористка з творчої майстерні “Світлиця”.
 
Коли: 23 грудня (субота)
Тривалість: 15:00-17:00
Вартість: 450 ₴ + квиток на виставку «Київська ялинка» 170/80 ₴ (повний/пільговий)
Вік: з 13 років, діти разом з батьками
Реєстрація тут: https://forms.gle/CxN1oAmomXiLf6sdA
 
До слова, Анжеліка Рудницька підготувала проект “Територія Різдва” з Олегом Собчуком, Тонею Матвієнко, Валерієм Харчишиним і компанією.
 

Великий Київ у Google News

підписатися