У Києві відкриється Барнахус – для чого він потрібен

Автор: Марія Супрун
18:41 15.12.2021

Київська міська державна адміністрація та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підписали Меморандум про співпрацю, який передбачає створення в Києві Центру захисту та підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства за міжнародною моделлю Барнахус. 

У Києві відкриється Барнахус – для чого він потрібен

Як повідомляє КМДА, українська столиця приєднується до ініціативи ЮНІСЕФ та реалізовуватиме модель Барнахус, яка в перспективі може стати національною моделлю спеціалізованих послуг для дітей.

Зазначається, що з початку року в Києві постраждали від насильства або стали його свідками 2917 дітей.

Барнахус – звична практика роботи з дітьми, які постраждали від насильства, в європейських країнах. Перевага цього закладу в тому, що крім дружнього опитування дітей, постраждалі тут також можуть отримати психологічну і навіть медичну допомогу.

Київ вже знайшов відповідне приміщення та заклав кошти для створення такого закладу. ЮНІСЕФ у свою чергу надаватиме свою експертизу та підтримку, необхідну для запровадження моделі Барнахус у Києві.

Довідково. Барнахус – це міждисциплінарний і міжустановчий спеціалізований центр для роботи з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів. Тут проводять співбесіду з дітьми, здійснюють медичний огляд для цілей судової медицини, проводять всебічну оцінку і надають усі необхідні терапевтичні послуги від відповідних спеціалістів.

Його завдання – створити дружні до дитини умови у процесі правосуддя. Міждисциплінарна команда спеціалістів забезпечуватиме дітям, які пережили насильство, і свідкам насильства дружню та ефективну допомогу при проведенні процесуальних дій у безпечному середовищі. Для організації комплексної допомоги до мультидисциплінарної команди залучені психологи, юристи, соціальні працівники, медики, які разом працюють, аби надати екстрену допомогу та запобігти подальшій травматизації дитини.

Нагадаємо, у Києві відкрили другий Притулок для постраждалих від насильства (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися