Як повідомляє КМДА, українська столиця приєднується до ініціативи ЮНІСЕФ та реалізовуватиме модель Барнахус, яка в перспективі може стати національною моделлю спеціалізованих послуг для дітей.
Зазначається, що з початку року в Києві постраждали від насильства або стали його свідками 2917 дітей.
Барнахус – звична практика роботи з дітьми, які постраждали від насильства, в європейських країнах. Перевага цього закладу в тому, що крім дружнього опитування дітей, постраждалі тут також можуть отримати психологічну і навіть медичну допомогу.
Київ вже знайшов відповідне приміщення та заклав кошти для створення такого закладу. ЮНІСЕФ у свою чергу надаватиме свою експертизу та підтримку, необхідну для запровадження моделі Барнахус у Києві.
Довідково. Барнахус – це міждисциплінарний і міжустановчий спеціалізований центр для роботи з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів. Тут проводять співбесіду з дітьми, здійснюють медичний огляд для цілей судової медицини, проводять всебічну оцінку і надають усі необхідні терапевтичні послуги від відповідних спеціалістів.
Його завдання – створити дружні до дитини умови у процесі правосуддя. Міждисциплінарна команда спеціалістів забезпечуватиме дітям, які пережили насильство, і свідкам насильства дружню та ефективну допомогу при проведенні процесуальних дій у безпечному середовищі. Для організації комплексної допомоги до мультидисциплінарної команди залучені психологи, юристи, соціальні працівники, медики, які разом працюють, аби надати екстрену допомогу та запобігти подальшій травматизації дитини.
Нагадаємо, у Києві відкрили другий Притулок для постраждалих від насильства (ФОТО).