Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного музею українського народного декоративного мистецтва.
Виставкова експозиція презентує понад 80 творів художнього скла та порцеляни народної художниці України, серед яких – декоративні набори та композиції, сервізи та вази.
Органічною частиною виставки є живопис доньки художниці – Таміли Московки та онуки Іванни Московки. Твори київських мисткинь у трьох поколіннях об’єднують любов до України, яскравість барв та любов до подорожей, зазначила Іванна Московка.
Як зазначили у музеї, відкриття ювілейної виставки Лідії Митяєвої стало особливою подією у культурно-мистецькому житті України. Адже мисткиня була однією із фундаторів становлення та розквіту київської школи художнього скла.
Однією з перших серед художників Лідія Митяєва почала декорувати вироби матовим гравіюванням, застосовуючи для цього бормашину. З особливою майстерністю вона розробляла проєкти виробів з кольорового скла, виконаних вільним видуванням без спеціальних форм.
Мисткиня зробила вагомий внесок у відродження традицій української гути. Її творче життя було пов’язано з такими відомими підприємствами, як Київський експериментальний кераміко-художній завод та Київський завод художнього скла, на яких працювала ціла плеяда талановитих художників-експериментаторів.
Як зазначила відома мистецтвознавиця Зоя Чегусова у своєму виступі, Лідія Митяєва була серед них справжньою зіркою.
Виставка триватиме до 9 травня.
Нагадаємо, титулована українська скрипалька подарує “Тендітне марево” киянам у переддень Великодня.