За словами заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, прийняття відповідного рішення депутатами Київради на черговій сесії стане останнім кроком для передачі закладів у комунальну власність Києва. Крім того, в місті працюють над передачею ще трьох професійно-технічних училищ, а ще 5 вже прийняті на облік, проте не передані остаточно – акти прийому-передачі знаходяться на погодженні в Міносвіти.
«У Києві поступово відходять від пострадянського стереотипу – «ПТУ», яке асоціювалося виключно з непрестижною освітою. Ми зробили цей напрям освіти не тільки престижним, а й конкурентоспроможним. Учнів наших закладів гарантовано забезпечують першими робочими місцями за обраною професією, вони отримують заробітну плату при проходженні виробничої практики, а учням перших курсів обов’язково видають перший робочий інструмент та спеціальний робочий одяг», – розповів Мондриївський.
Він зазначив, що тільки у 2021 році з бюджету міста виділили понад 800 млн грн на розвиток професійної (професійно-технічної) освіти.
Також Мондриївський додав, що, відповідно до чинного законодавства, заклади професійно-технічної освіти можуть називатися й професійними коледжами. Такі заклади вже створені на теренах України. А в проєкті майбутнього закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту» взагалі визначений лише один тип закладу – професійний коледж.
Нагадаємо, для кухарів та кондитерів відкрили сучасний центр. Тут є 3D-принтер для шоколаду (ФОТО).