У Києві провели унікальну трансплантацію печінки з корекцією вади серця 9-місячній дитині

Автор: Любава Лисичкіна
22:19 05.01

Операція тривала майже добу.Такий варіант трансплантації печінки з одномоментною корекцією вади серця виконувався вперше в Україні.

У Києві провели унікальну трансплантацію печінки з корекцією вади серця 9-місячній дитині
 Про порятунок дитини розповіли в Охматдиті.
 
Танічка народилася в Тернополі у лютому 2023 з вродженою вадою серця, яку діагностували пренатально. А після народження у неї виявили ще й біліарну атрезію з формуванням печінкової недостатності.
 
Дівчинка шукала порятунку в багатьох лікарнях, проте не скрізь їй могли допомогти, а дехто радив звернутися закордон. Та коли їй було 3 місяці, вона потрапила до столичного Охматдиту, де на Таню чекало подальше лікування.
 
У 9-місячної Тані є 2 життєзагрожуючі вади розвитку. Якщо розглядати їх окремо, то обидві піддаються лікуванню в різний час і спосіб. Одночасне хірургічне втручання є ризиковим. Однак без операції дівчинка не мала шансів на життя. Тому спеціалісти організували консиліум та вирішили провести унікальне втручання з одномоментною корекцією вади серця та трансплантацією печінки від донора-мами.
 
Перед хірургами постало ще одне питання – як саме оперувати? Спочатку серце, а потім печінку, чи навпаки? Адже, якщо оперувати дитину з певним інтервалом в різні дні, неважливо що перше,  помножуються ризики операції, які є і так. Якщо спершу прооперувати серце, то є ризик шлунково-кишкової кровотечі. Якщо ж печінку, то є висока ймовірність відторгнення графту,  розповів Олег Годік, хірург-трансплантолог Охматдиту.
 
Було вирішено поєднати дві операції так, щоб не нашкодити пацієнту. Проведена операція є унікальною. А такий варіант трансплантації печінки з одномоментною корекцією вади серця виконувався вперше в Україні.
Майже добу, а саме 23 години, за життя маленької Тані боролися неймовірні команди спеціалістів: медики з Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, спеціаліст з Національного інституту раку, хірурги-трансплантологи, анестезіологи-реаніматологи, трансфузіологи, діагности, лабораторна служба, медсестри та інші фахівці НДСЛ «Охматдит». А життєдіяльність дитини до операції підтримувалась у відділенні інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій.
 
Зараз життєрадісна дівчинка почувається набагато краще, постійно посміхається та вже готується до повернення додому.  Пишаємося нашими медиками.
 
До слова, в Україні збільшилося число трансплантацій кісткового мозку, а система крові витримала другий рік війни.

Великий Київ у Google News

підписатися