Про це розповіли в Охматдиті.
Протягом усього життя 9-річний Владислав з Бучі знаходиться на обстеженні в Охматдиті. Коли хлопчику було 6 місяців (у цей час він почав самостійно сидіти), у нього на спині за 2 тижні виріс горб. Після цього сім‘я звернулася до НДСЛ «Охматдит», де йому поставили діагноз – сколіоз. Відтоді Владислав знаходиться на контролі у відділенні ортопедії та травматології.
Роками хлопчик проходив консервативне лікування: носив корсети, займався фізкультурою. Завдяки професійності лікарів, турботі батьків та витримці дитини захворювання не прогресувало. Проте внаслідок стрибка росту у Владислава деформація збільшилася. Тому єдиним варіантом для вирівнення хребта та покращення якості життя була операція.
«У Владика два напівхребці, яких не повинно в нормі бути, знаходились між другим і третім та четвертим і п‘ятим хребцями. Вони призвели до деформації в грудному відділі, через що шия почала інтенсивно зміщуватися вправо. Ми вирішили проводити операцію, адже надалі виправити ситуацію корсетом було неможливо. Провели резекцію напівхребців та встановили комбіновану шийну ростучу конструкцію. Тепер шия застабілізована повністю, вона не росте з викривленням», – розповідає лікар ортопед-травматолог Охматдиту Микола Доляницький.
Операція тривала понад 12 годин та пройшла успішно. Такі оперативні втручання є надскладними, адже шийний відділ дуже чутливий та містить численні важливі анатомічні структури. Тому робота в цій області вимагає надзвичайної точності та обережності.
На долю Владислава випало багато випробувань. Окрім сколіозу, хлопчик понад рік лежав у відділенні педіатрії в Охматдиті, лікуючи алерговаскуліт. Та це ще не все – на початку повномасштабного вторгнення він був змушений на декілька місяців покинути своє рідне місто Бучу, яке невдовзі було окуповане. Його будинок був напівзруйнований від влучання російського снаряду.
Але попри все, Владислав залишається добрим та чуйним, обожнює навчатися, захоплюється футболом та мріє про зустріч зі справжнім спортсменом. Попереду на хлопчика чекає реабілітація та планова операція по кінцевій стабілізації конструкції.