У Києві презентували антологію українських актуальних п’єс «Неназвана війна»

Автор: Марина Максенко
05:50 22.10.2023

У Національному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса відбулася презентація збірки п’єс, що осмислює війну в Україні.

У Києві презентували антологію українських актуальних п’єс «Неназвана війна»
оренда квартири Київ

Про це повідомляє Укрінформ.

«Неназвана війна» – антологія «літературного солдата». Вона починається з ініціації у війну, потім ідуть твори, що охоплюють час до вторгнення, саме вторгнення, окупацію, вимушену еміграцію. Події описані очима людей, тварин, квітів і міст. Зрештою, автори доходять до того, що війна триває дуже довго, ми не знаємо, коли вона почалася насправді, але у нас є шанс, що ми переможемо», – зазначила співавторка книги Надія Мірошниченко.

Вона додала, що концепцію книги можна узагальнити формулою: «604 день десятирічної війни, яка триває століттями». Зібрані у ній твори поєднують документальний жанр з іншими – фентезі, анімалістичним, історичним.

Антологія вміщує 20 п’єс українських авторів, згрупованих у розділи «Пролог», «Напередодні», «Вторгнення», «Жіночі голоси», «Живі створіння», «Діалоги з Хароном», «Місто Марії», «Епілог». Авторами книги стали драматурги Олег Миколайчук і Надія Мірошниченко, упорядкувала і написала передмову – філологиня Олена Бондарева.

Збірка є проєктом драматургічного відділу НЦТМ імені Леся Курбаса, видавництва «Світ знань» за участі Інституту театрального та музичного мистецтва КиМУ і ProEnglish Theatre. Видання виникло на базі інтернет-збірки п’єс «На часі» і сценічних читань «ДрамПост». Антологія розрахована на фахову театральну і літературну спільноту, а також на широке коло читачів.

Великий Київ у Google News

підписатися